Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Posun: Zeman řekl, kdy se spojí s Babišem i Fialou. STAN prozradil, jaká bude mít ministerstva

Miloš Zeman: Řekl, kdy se spojí s Babišem i Fialou
Zdroj: Profimedia
nová vláda

Prezident Miloš Zeman se s premiérem Andrejem Babišem spojí v pátek. S předsedou ODS Petrem Fialou pak v sobotu přes videokonferenci. Sdělila to hradní kancelář. Hnutí STAN dnes také představilo jména ministerstev, která bude mít v nové vládě.

Prezident Miloš Zeman se v pátek spojí s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a v sobotu prostřednictvím videokonference s předsedou ODS a kandidátem na předsedu nového kabinetu Petrem Fialou. Dnes to oznámila prezidentova kancelář. Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), v níž se Zeman léčí, zakázala ve středu návštěvy na akutních odděleních, kam se řadí i rehabilitační lůžko, na které byl dnes Zeman přeložen.

Babiš dnes uvedl, že mu ředitel ÚVN a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral nabídl možnost mluvit s prezidentem on-line, nepovažuje to ale za vhodné. Je možné, že se premiér s hlavou státu spojí telefonicky. ČTK shání vyjádření Babiše i Fialy.

Zeman také podle Hradu uložil své kanceláři připravit návrhy rozhodnutí o přijetí demise vlády a o pověření kabinetu výkonem funkce do ustanovení nového. Sestavují jej koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN.

STAN bude mít vnitro, školství, průmysl a evropské záležitosti

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou ve vládě zastupovat ministři vnitra, školství, průmyslu a obchodu a ministr pro evropské záležitosti. Hnutí bude zastávat také funkci vicepremiéra. Pirátům připadnou ministerstvo pro místní rozvoj, ministerstvo zahraničí a funkce ministra pro legislativu, řekl po dnešním jednání širšího vedení STAN novinářům předseda Starostů Vít Rakušan.

Starostové mají podle Rakušana jasno o personálním obsazení dvou ze svých postů, u dalších existuje zatím více alternativ. Rakušan předpokládá, že ministr vnitra nadále povede Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). Při diskusích koalic Spolu a PirSTAN podle něj nezaznělo, že by tomu mělo být jinak. Ministrem vnitra bude s nejvyšší pravděpodobností právě Rakušan.

Související články

Další články