Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

POSTRACH HOLČIČEK ze školek: Petr Dostál si vyslechl trest za zneužívání

Zdroj: Seznam Zprávy
pedofil
Někdejší učitel tance Petr Dostál si ve čtvrtek vyslechl rozsudek za pohlavní zneužívání dívek v pražských mateřských školách a za dlouhodobý sexuální vztah s jednou ze svých svěřenkyň. Odsedí si 9 let ve vězení, následně se bude muset podrobit ústavní sexuologické léčbě a 10 let nebude moct pracovat s dětmi. Pravomocný rozsudek vydal odvolací pražský Vrchní soud. Informaci přinesl server idnes.cz.

Státní zástupkyně pro Petra Dostála navrhovala nejvyšší možný trest. „Není na místě ukládat trest na samé horní hranici, tedy ve výši 12 let,“ zklamal ji předseda odvolacího senátu Luboš Vrba. Ten však zároveň odmítl Dostálovu žádost na zmírnění trestu či typu věznice, nechal ho tak ve vězení se zvýšenou ostrahou.

Dostál sám sebe u soudu velmi litoval. „Potřebuji psychiatrickou a psychologickou pomoc. Doktoři říkají, že se mnou nemají nic společného, i když se mnou pracovali. Teď mě všichni nechají a nikdo se mě nezastane,“ politoval se. „Zvažoval jsem několikrát okamžitou chirurgickou kastraci, já to myslel vážně. Potřebuji léčit co nejdřív, ale hlavně moje suicidální tendence. Mám pocity sebenenávisti. Chci vyvodit osobní zodpovědnost jako samuraj,“ dodal.

Petr Dostál v letech 2015 a 2016 zneužíval deset holčiček v sedmi různých pražských školkách, jedenáctou zneužil na letním soustředění u Strakonic. Dívenky před skrytou kamerou líbal, hladil, držel za vrchní část stehen či zadek, přes oblečení na ně tiskl svůj penis a prováděl kopulační pohyby. U třech holčiček zašel ještě o něco dál, dvěma ve svém pokoji na tanečním soustředění prováděl orální sex a se třetí po dobu dvou let prováděl různé sexuální praktiky.

Dívka nyní podle znalců trpí syndromem týraného dítěte, má poruchy spánku, úzkostné stavy a hrozí jí těžká posttraumatická porucha. Dostál jí musí nyní uhradit nemajetkovou újmu ve výši 500 000 korun, dalším dvěma obětem má zaplatit po 20 000.

Před soudem to vypadalo, že Dostál spíš předvádí jakousi show. „Chci se všem zasaženým omluvit. Jsem ubožák. Vlastně jsem zklamal všechny pedofily, chtěl jsem pomáhat, ale nakonec jsem se zvrhnul,“ zakončil svou řeč. Video od soudu zveřejnil server seznamzpravy.cz.

Související články

Další články