Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Postižený politik se nechal vyfotit nahý! Čím inspiruje tisíce lidí?

Zdroj: Henrik Fjørtoft
+ Dalších 7 fotografií
"Nezáleží na tom, jak vypadáme, ale kdo jsme," tohle poněkud naivní tvrzení nabírá z úst Torsteina Lerhola úplně nový význam. Tenhle norský politik se totiž narodil se spinální svalovou atrofií a jeho život asi nebude úplné peříčko! Přesto má k životu přístup, který by mu mohl závidět kdejaký zdravý člověk.

Zákeřné onemocnění, kterým Lerhol trpí, způsobuje postupné ubývání svalstva a schopnost pohybu. Jeho rodiče ho však nevychovali, aby se choval jako postižený, pro nějž by smrt byla vykoupením, naopak. Torstein je velmi vzdělaný a inspirativní člověk. Je aktivní politik a učitel, což byl vždy jeho velký sen.

Jeho rodiče, norští farmáři, jej v jeho studiu i v jeho snech vždy podporovali. Dnes inspiruje mnoho studentů. "To, kdo jsme uvnitř, by mělo určovat, zdali budeme úspěšní, nebo ne, ne to, jak vypadáme. Jsem si vědom toho, jak vypadám, ale to mi neznemožnilo jít za svými sny. Využil jsem schopnosti a talent, který mám, a díky vzdělání a politice vím, že mohu dosáhnout svých cílů i bez toho, co nazýváme perfektní vzezření,“ říká.

Torstein rád cestuje, volné chvíle tráví s přáteli, učí a aktivně se zapojuje v politice. Stal se nejinspirativnějším politikem země. Upoutal pozornost mnohých, jedním takovým člověkem byl fotograf Henrik Fjørtoft, který jej oslovil, aby společně nafotili tyto bizarní snímky, na kterých je Torstein nahý a v lese.

"Nechci být naivní a říkat, že na vzhledu vůbec nezáleží a že není důležité se o sebe starat. Chci jen říct, že to, jak vypadáme, by nemělo rozhodovat o tom, jak vidíme sami sebe, naše životy, nebo jak nás vidí ostatní. Myslím, že naše vzezření se prostě ve společnosti přeceňuje.“ Jeho poselství je přinejmenším obdivuhodné.

Související články

Další články