Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Postižený Adámek měl ZÁCHVAT! V nemocnici jste mi ZNIČILI SYNA, burácí otec

Postižený Adámek měl ZÁCHVAT! V nemocnici jste mi ZNIČILI SYNA, burácí otec
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 5 fotografií
KAUZA ADÁMEK
Lhostejnost lékařky podle tatínka zničila v několika minutách život úplně normálnímu chlapci! Příběh Adámka (10) se dostal do povědomí lidí v celé republice a Češi jsou šokováni z přístupu lékařky, zdravotní sestry a celkově celé nemocnice. Adámek podstoupil operaci krčních a nosních mandlí, ale pár dnů poté začal masivně krvácet a skončil s poškozením celého mozku. Na YouTube se teď objevilo i video, na kterém je zaznamenán celý Adámkův příběh a lidé rodině pomáhají přes skupiny na sociálních sítích.

Když před dvěma lety dnes desetiletému Adámkovi operovali krční mandle, nikoho ani v největší noční můře nenapadlo, co se může stát. Čtyři dny po zákroku se chlapec silně rozkrvácel. Lékařka z dětského oddělení rozhodla, že musí na ambulanci oddělení ORL. Tam ho musela maminka dovést pěšky, žádná pomoc ale nepřišla!

Místo okamžitého zásahu doktorka kolem krvácejícího chlapečka prošla s rukou v kapse. „Na místě zjistili, že ambulance je zamčená a opuštěná. Dětská lékařka, která je doprovázela, od syna vzápětí v klidu s rukou v kapse odešla, aniž by mu jakkoliv pomohla. Později je opustila i bezradná dětská sestra,“ popisuje tatínek Jan Vyčítal, který na podporu svého syna založil stránku na Facebooku.

„Přesně před rokem a půl, 14. 5. 2017, se můj syn Adámek nedočkal pomoci tam, kde ji všichni hledáme a očekáváme. Jak jste mohli něco takového dopustit. Ten malý kluk krvácel v pardubické nemocnici, na Dětském a ORL oddělení,“ popsal jeden z rodičů na zmiňované stránce Pomáháme Adámkovi.

„Nikdo na něho 13 minut ani nesáhl, nikdo se na něho vlastně ani nepodíval v nemocnici, v krajské nemocnici. Ten malý kluk má poškozena všechna centra v mozku. Je v kómatu. Zničili jste mi syna a je vám všechno naprosto jedno. Co je to za lidi, kdo řídí tuto nemocnici. Kdo zřizuje tuto nemocnici, i vám je všechno jedno. Ve vašem zařízení byl zničen dětský život a děláte, že se vás to netýká... Rok a půl naprostá lhostejnost,“ dodal jeden z rodičů v příspěvku ve skupině.

"Všechno bylo tak rychlé a profesionální. A zřejmě právě proto byla zničena část zdravotní dokumentace a zřejmě právě proto na další část zdravotní dokumentace již rok a půl čekáme. Cítím, jak je to každý den těžší a těžší. Já vím, že vedení nemocnice čeká, až to bude pro nás tak těžký, že už nebudu moci ani sednout k počítači a psát o tom, co bych nikdy nikomu nepřál," popisuje tatínek malého Adámka.

Na konci ještě doplnil zkušenost z posledních dnů: "Před dvěma dny jsme k Adámkovi volali Zdravotnickou záchrannou službu Pardubice z důvodu náhlého epileptického záchvatu. Posádky dvou vozidel byly u Adámka do tří minut. To jsou profesionálové!!!!!! DĚKUJEME," popsal zdrcený otec, který do dneška nedostal zprávu z nemocnice.

„Situace, ve které se rodina ocitla, je bolestná a velmi nešťastná. Bohužel ani při vynaložení maximálního úsilí není možné vždy předejít komplikacím. To však neznamená, že každý podobný případ všechny zúčastněné zdravotnické pracovníky hluboce lidsky nezasáhne,“ sdělila mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy