Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Postiženého Adámka podpořil i zbitý číšník Mirek: Co vzkázal a kolik peněz věnoval?

Číšník Miroslav V. podpořil malého Adámka.
Zdroj: Koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Dojemný čin
Sám zažil, co je to bezmoc. Není tak divu, že číšník Miroslav V. (35), kterého letos v dubnu málem umlátila skupinka turistů, s chutí pomáhá ostatním. Jeho jméno se objevilo na transparentním účtu malého Adámka, který po operaci krčních mandlí upadl do kómatu a má poškozený mozek.

Na Adámka, který šel před rokem a půl s rodiči do pardubické nemocnice původně na banální operaci, přispělo už mnoho lidí.

Celkem se na desetiletého chlapce vybralo přes dva miliony korun. Jedním z těch, kteří na transparentní účet poslali své peníze, je i pražský číšník Miroslav V. (35), kterého letos v dubnu zmlátila parta nizozemských turistů tak, že skončil v bezvědomí a musel podstoupit operaci hlavy.

Adámkovi Miroslav poslal 2 222 korun a svůj dar doprovodil slovy: "Hodně síly a štěstí k Adámkovi v boji i vám rodičům přeje Mirek, sám napadený číšník z Prahy."

Reportéři eXtra.cz, když tuto informaci zjistili, tak vyrazili do restaurace, kde číšník Miroslav pracoval před tím, než ho již zmínění výtržníci napadli. Bylo nám sděleno, že Miroslav je stále v pracovní neschopnosti a jeho léčba bude ještě hodně dlouhá. "Zranění se mu nehojí dobře, bude to ještě nadlouho," potvrdil nám jeden ze zdejších zaměstnanců.

Není ale divu, že v Miroslavovi je tolik solidarity. Sám totiž zažil, jaké je to být ve vážné situaci, a sám také zažil, jak dokáží pomoci ostatní. I Miroslavovi se totiž lidé v minulosti rozhodli zřídit transparentní účet a i díky němu bude pro něj návrat do běžného života alespoň o něco snazší...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy