A je tady druhý díl eXtra povídání o tom, co je v roce 2013 v sexu IN. Rady, návody a doporučení jsou opět od člověka na slovo vzatého – profesionální společnice Brooke Tylor.

Masturbace

„Masturbace je pro mnoho lidí ještě stále tabu, protože jsou zvyklí mít sex ve spojení s reprodukcí. Rodiče se o onanování zdráhají mluvit se svými dětmi, přitom je to tak přirozená věc,“ říká Brooke. Ta sebeuspokojování doporučuje hlavně z hlediska sebepoznávání. „Žena se musí naučit pracovat sama se sebou, aby později mohla říct partnerovi, jak to má ráda,“ tvrdí odbornice. Najděte si čas sami na sebe a experimentujte. Výzkumy vědců z New Orleans prokázaly, že nejvíc masturbují lidí ve věku 25 až 29 let. A to celých 90 %. Roste také popularita erotických hraček, které vám pomůžou „dosáhnout svého“.

Sexting

Neboli posílání zpráv se sexuální tématikou. Pro některé nebezpečný fenomén, pro druhé zábava či dokonce koření vztahu. Záleží na okolnostech. „Pokud váš vztah zabředává do stereotypu, není úplně od věci vzít telefon a vašemu miláčkovi poslat do práce pár peprných esemesek nebo ememesek,“ radí Brooke. Opatrní ale buďte při sextingu s cizím člověkem. Vzrušení vás zbaví obezřetnosti a vaše zprávy či fotky by se pak mohly objevit někde, kde o to nebudete stát.

Předčítání před „spaním“

Četba erotické literatury má podobný efekt jako společné sledování porna. Jen o něco víc rozvíjí vaši fantazii. Zajděte do knihkupectví a prohrabte se regály. Co takhle slavný román Hračka od Sylvy Lauerové? Nechte svítit jen malou lampičku a začněte číst nahlas.

77

Pryč jsou zlaté časy šedesátdevítky. Teď frčí 77. Tzv. spooning neboli lžičky. Žena leží na boku zády k partnerovi, on jí tlačí klín k zadečku. Žena mírně vystrčí zadek a svoji horní nohu obtočí kolem partnerovy. „Když do vás penis vklouzne, nohy narovnejte, aby byly rovnoběžné s těmi partnerovými. Tuhle pozici si oblíbíte, protože se při ní hodně stimuluje G-bod,“ tvrdí naše Brooke.