Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Postavy ve filmu Havel: Herci jsou svým předlohám až na výjimky vzhledově věrní

Postavy ve filmu Havel: Herci jsou svým předlohám až na výjimky vzhledově věrní
Zdroj:
+ Dalších 9 fotografií
galerie
Na konci listopadu loňského roku skončilo několikaměsíční natáčení filmu Havel, který je inspirován naším bývalým prezidentem. Už od čtvrtka se mohou diváci na snímek podívat v kinech a porovnat, nakolik jsou herci podobní skutečným postavám, které ztvárnily. Podoba mezi Viktorem Dvořákem (40) a Václavem Havlem (†75) je nepřehlédnutelná. Jak jsou na tom ostatní?

V srpnu odstartovalo natáčení snímku Havel inspirovaného disidentskými léty Václava Havla Ke konci listopadu byly dotočeny poslední záběry a ve čtvrtek 23. července se mohou diváci na film konečně podívat v kinech. Herec Viktor Dvořák, který ztvárnil hlavní roli, fanoušky zaujal ještě před premiérou. Podoba mezi ním a bývalým prezidentem je až neuvěřitelná. Jsou svým předlohám vzhledově věrní i zbylí herci?

Příběh filmu je lemován srpnem 1968 a listopadem 1989, dějiny jsou ale pouze pozadím pro vztahy hlavních postav a jejich osobní život, někdy divoký a nečekaný. Během filmu se mění postava i vzhled Viktora Dvořáka v roli Václava Havla od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva let sedmdesátých, až po vězně a pak i vůdčí osobnost sametové revoluce let osmdesátých. Podobně se průběžně mění i styl filmu, černobíle natočená 60. léta přejdou do barvy 70. let a poté do stylu let osmdesátých.

Film versus realita

Tvůrci se při vybírání obsazení filmu Havel velmi snažili, aby byli herci vzhledově co nejvěrnější reálným postavám, které se v ději objevují. S Viktorem Dvořákem coby Havlem se trefili do černého a vedle nešlápli ani s obsazením Anny Geislerové do role Olgy Havlové

Nepřehlédnutelnou a nenucenou podobu diváci oceňují i u Martina Hoffmana, který ztvárnil Havlova dobrého přítele Pavla Landovského Za pomoci maskérů se proměnil do hercovy věrné podoby z mládí a díky svým schopnostem dokázal Landovského zahrát velmi věrně.

Ve snímku se objevil i herec ze seriálu Ulice Adrian Jastraban, který se ujal role hlavní osobnosti pražského jara Alexandera Dubčeka Československého politika si zahrál už podruhé, poprvé to bylo ve filmu Dubček z roku 2018. Jeho předchozí zkušenosti se do snímku Havel promítly a mírná podoba je jen třešničkou na dortu. Na další herce a jejich podobu s osobnostmi, které ztvárnili, se podívejte v galerii.

Související články

Další články