Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Postavte si nádrž na dešťovou vodu a stát vás odmění! Rozdávají se miliony!

Ministr chce naučit obyvatele hospodařit s užitkovou vodou.
Již od 29. května se můžete přihlásit do programu Dešťovka a získat až 60tisícovou dotaci. Státní fond životního prostředí na to vyčlenil asi 100 milionů korun.

Do programu se můžete přihlásit přes webové stránky programu. Ministr životního prostředí Richard Brabec chce obyvatele naučit více hospodařit s užitkovou vodou. „Program by měl občany motivovat, aby chytali dešťovou vodu a tu pak využívali na zálivku zahrady nebo jako vodu užitkovou. Podpoříme pořízení zahradní nádrže, ale i systémy na recyklaci odpadní vody z mytí, sprchování a její opětovné použití například na splachování toalety,“ vyjádřil se Brabec.

Na dotaci mohou dosáhnout stavebníci či majitelé všech domů, kromě těch určených k rekreaci. Stačí si pořídit nádrž na vodu, vyplnit žádost na internetu, poté ji odeslat písemně do 13 krajských pracovišť a vyčkat na její schválení.

Výše dotace se pohybuje mezi 20 a 60 tisíci korun, záleží na velikosti nádrže. Dotace lze využít na tři typy projektů. K zachytávání srážkové vody na zalévání zahrady, akumulace dešťové vody pro splachování WC a využití přečištěné odpadní vody jako vody užitkové.

Související články

Další články