Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pošťáci se bouří: Andrej Babiš nás zneužívá v předvolební agitaci s rouškami

Pošťáci se bouří: Andrej Babiš nás zneužívá v předvolební agitaci s rouškami
Zdroj:
+ Dalších 9 fotografií
ZLOBA
Velké manévry, při kterých se více než třem milionům občanů nad šedesát let věku doručuje prostřednictvím České pošty pět roušek a jeden respirátor, vzbuzují pořádné vášně. Nejdřív se ukázalo, že stát porušuje zákon a rozesílá znehodnocené zdravotní prostředky, nyní se kvůli svému zneužití zlobí i poštovní zaměstnanci.

Andrej Babiš dostal ostrý dopis

Jedna z odborářských organizací dala dohromady veřejnou výzvu, v níž žádá „okamžité zastavení zneužívání zaměstnanců České pošty v předvolební agitaci“.

V textu určeném Andreji Babišovi (66) a generálnímu řediteli České pošty se píše, že na dodávací pošty měly původně přijít obálky s adresou a s již napočítanými pěti rouškami a jedním respirátorem. To se ale prý neděje a zaměstnanci pak nad rámec svých běžných povinností musí vše udělat sami.

Zneužití k předvolební akci?

„Již tak značně vytížené zaměstnance ČP tento postup nadměrně zatěžuje. Při takovémto postupu, kdy jsou roušky baleny na dodejnách, může dojít k jejich kontaminaci,“ varují odboráři.

"Nabývám tak zcela přesvědčivého názoru, že se jedná pouze o nějakou předvolební akci, při které nezáleží na práci obyčejných zaměstnanců a nezáleží ani na rouškách, když nikomu nevadí nebezpečí kontaminace. Zastavte proto okamžitě tuto akci, nebo zajistěte řádné podmínky pro zaměstnance ČP," stojí v otevřeném dopise, který podepsal prezident Federace výkonných zaměstnanců ČR Miroslav Prokop.

Kupuje si premiér voliče?

Kritici Andreji Babišovi vyčítají, že rouškami i rouškovným (prosincových pět tisíc korun navíc každému penzistovi) si jen kupuje voliče.

Celou akci, která by se dala nazvat "Roušky pro seniory", také provází jeden skandál za druhým. Podle zákona by neměly být roušky vůbec posílány, protože byly vyjmuty z původního obalu a tím pádem znehodnoceny. Dozorový Státní ústav pro kontrolu léčiv však přes svou zákonnou povinnost zatím distribuci nezastavil, a to i přesto, že ani obálky nejsou kvalitní. Pošta používá ty nejobyčejnější, které nezadrží vlhkost, rozlepují se a mohou snadno zapříčinit kontaminaci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy