Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Pošta, České dráhy a další státní podniky: 174 manažerů bere miliony ročně! A teď se jim ještě přidá!

Pohádkové platy
Manažeři v českých firmách se mají více než dobře. Za posledních šest let jim vzrostly platy o více než 40 procent. Ve státních a polostátních firmách má příjem nad 1,8 milionu korun ročně až 174 lidí. Někteří manažeři v opravdu velkých státních firmách mohou brát i dvakrát více.

Tento týden měla vláda na stole zprávu o plnění zásad odměňování vedoucích zaměstnanců a členů orgánů těchto společností. Z té vyplývá, že ve státních a polostátních firmách má příjem nad 1,8 milionu korun ročně 174 lidí, a to ve 35 podnicích spadajících pod celkem šest ministerstev.

Manažeři mají ve velkých státních firmách mnohdy i dvojnásobný plat. Před osmi lety byl dán strop financí na 1,8 milionu. To ale už příjmům vrcholových manažerů neodpovídá. Tato částka má být tedy v brzké době zvýšena na 2,5 milionu.

Částka, která naposledy vzbudila pozornost byla 8,5 milionu korun. Tolik měl dle deníku Právo dostat při odchodu odvolaný šéf České pošty Martin Elkán, přestože byl v dobách svého působení častým terčem kritiky. Mezi další státní firmy můžeme počítat třeba České dráhy nebo ČEZ. Informace přinesl portál Novinky.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články