Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Poslouchejte a bojte se: Tento děsivý zvuk slyší lidé po celém světě, nikdo neví, co to je

Když se Kimberly Wookey z Terrace v Britské Kolumbii v Kanadě ve středu večer ukládala ke spánku, ještě netušila, že druhý den ráno ji probudí takzvaný taoský šum – nepříjemný, strašidelný zvuk neznámého původu.

Tento jev dostal své jméno podle amerického městečka Taos, ve kterém byl zaznamenán (a zkoumán) přibližně před dvaceti lety. Od té doby byl hlášen z mnoha dalších míst naší planety. Někteří tvrdí, že tajemné zvuky vydávají mimozemské kosmické lodě, zatímco podle jiných je způsobuje vojenská či špionážní technika. Se skutečně uspokojivým vysvětlením však dosud nepřišel nikdo.

Kimberly se podařilo „taoský šum“ zachytit digitální kamerou, díky čemuž si ho nyní můžete poslechnout i vy. „Vylekal nás již v červnu, ale tehdy se mi ho ještě nepodařilo nahrát. Tentokrát byl však mnohem intenzivnější, a navíc už jsem byla připravená. Vystřelila jsem z postele jako netopýr z pekla a zapnula kameru,“ uvedla Kimberly.

Hlasité dunění a vytí pochopitelně slyšeli i další obyvatelé Terrace. „Zdálo se, jako by to přicházelo z nebe nebo naopak z podzemí. Bylo to opravdu děsivé,“ řekla Kimberlyina sousedka Mandi Campbell.

Co si o tom myslíte?

Související články

Další články