Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Poslední zářijový víkend přinese teploty nad 20 stupňů: Slunné počasí překazí déšť

Zdroj: Profimedia
předpověď
Teploty nad 20 stupňů by během posledního zářijového víkendu mohly vyzývat k nejrůznějším výletům či venkovním aktivitám. Příjemné teploty však naruší přeháňky, které postupně přejdou v déšť. To, že se nefalšovaný podzim pomalu ale jistě hlásí o slovo, vychází z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Počasí v posledních dnech sice střídáním teplot občas připomíná spíše to aprílové, už po víkendu se ale skutečně ukáže podzim. Na dveře pořádně zaklepe už v sobotu a v neděli, kdy sice teploty vystoupají i nad 20 stupňů, ale bez deštníku se venku neobejdete.

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne zejména na jihu až polojasno. Zpočátku v severozápadní polovině území občas déšť, jinde jen ojediněle. Později odpoledne a večer zejména v Čechách místy přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na západě Čech kolem 17 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, v Krušných horách kolem 12 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

V sobotu bude oblačno až polojasno, na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s, během dne přechodně 3 až 7 m/s.

V neděli bude oblačno až polojasno, v severní polovině území místy až zataženo, ojediněle přeháňky. Večer v Čechách od severozápadu přibývání oblačnosti, později místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s večer v Čechách částečně zesílí.

Související články

Další články