Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Poslední vzkaz zdravotní sestry před smrtí: Jedna ústenka mi nestačí! Tělo budou pitvat

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
koronavirus
V neděli odpoledne byla v domě v Říčanech nalezena mrtvá zdravotní sestra (ročník 1972), která pracovala v Thomayerově nemocnici. Ministr Adam Vojtěch uvedl, že se nakazila koronavirem od taxikáře, u kterého byla prokázána nemoc Covid-19 poté, co byl hospitalizován se zápalem plic. Jen jeden den před smrtí nechala žena na sociálních sítích vzkaz, v němž si stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek. Žena se bála chodit do práce. Její tělo budou pitvat.

„Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice S ohledem na přání rodiny nebudeme tuto situaci jakkoli dále komentovat,“ řekl webu Blesk.cz mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek. Sestřička bojovala v první linii s nákazou koronavirem a měla velké obavy o své zdraví.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro Seznam Zprávy uvedl, že stejně jako některé její kolegyně, i tato sestřička byla nakažená koronavirem. Některé sestry se dle jeho slov nakazily mimo nemocnici a některé od pacienta, což byl bohužel případ této zdravotní sestry.

Pouhý den před smrtí zanechala sestřička na sociální síti mrazivý vzkaz. „Jeden plášť, brýle a ústenka na 12hodinovou směnu fakt k takovému pacientovi nestačí. To se můžu svlékat, jak chci, a je mi to stejně prd platné,“ napsala. Podle prvních informací měla velké obavy o své zdraví a byla ve stresu.

Podle informací webu Seznam Zpráv však koronavirus nebyl v případě zdravotní sestry bezprostředním medicínským důvodem úmrtí.

Vyjádření nemocnice

Poslední vzkaz zesnulé zdravotnice byl reakcí na vyjádření Thomayerovy nemocnice, které hovořilo o nakaženém taxikáři. „Chceme zdůraznit, že zdravotnický personál (tzn. sestřičky na JIP vč. lékaře) nepochybil a v dané situaci se zachoval zcela profesionálně a dle standardních postupů a opatření. Zdravotní sestry i lékař dělali všechno pro to, aby pacienta především zachránili a udrželi jej při životě, a to navzdory tomu, že se jednalo o velmi komplikovaného a extrémně obézního pacienta, který tak dostal šanci na život, i když nyní je jeho stav zatím ještě vážný,“ píše se v prohlášení.

Pitva

Tělo zdravotní sestry nyní budou pitvat. Zemřela doma a rychle. Policie chce mít jistotu, co se přesně stalo. "U všech náhlých úmrtí, takže i v tomto případě, je nařízená pitva," uvedla pro Blesk.cz policejní mluvčí Lucie Nováková. Podle policie dosud zjištěné skutečnosti nenasvědčují tomu, že by žena spáchala sebevraždu, dodal policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

"V tuto chvíli jsou okolnosti úmrtí šetřeny a do té doby se nelze jakkoliv vyjadřovat k její příčině. S ohledem na přání rodiny, není v tuto chvíli možné zveřejňovat více informací," uvedl zdroj MF DNES.

Co přesně se stalo? Z čeho měla zdravotní sestra největší obavy? Máte k případu další informace? Pište na adresu redakce@extra.cz.

Související články

Další články