Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Poslední víkend prázdnin bude deštivý: Kdy můžeme očekávat babí léto?

Babí léto přeci jen bude. Slunce a teploty kolem 20 °C.
+ Další fotografie
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a čeká nás deštivý víkend. První polovina příštího týdne bude ještě ve znamení deštivého počasí, od středy by se ale do Česka mělo postupně vracet babí léto. Podívejte se, jak budou vypadat následující dny.

Pokud jste doufali, že poslední prázdninový víkend strávíte s rodinou a dětmi někde u vody, tak vás musíme zklamat. V posledních dnech jsme byli zvyklí na nadprůměrné letní teploty. To se ale tento víkend změní.

Očekávejte prudký pokles teplot a déšť. Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu se přeháňky a slabý déšť začnou objevovat už od pátečního rána. Během páteční noci očekávejte výrazné ochlazení.

Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku oblačno až zataženo a místy přeháňky nebo slabý déšť. K ránu v Čechách ojediněle mlhy. Přes den polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky.

Postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti a k večeru na jihu a jihozápadě místy, jinde jen ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty na Moravě a ve Slezsku 16 až 12 °C, v Čechách 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

V sobotu se připravte, že bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na severozápadě Čech srážky jen ojediněle. Později odpoledne v Čechách částečné ubývání srážek. Noční teploty 16 až 12 °C, na západě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, při trvalejším dešti jen kolem 17 °C.

Ani v neděli se počasí neumoudří. Očekávejte oblačno až zataženo a místy občas déšť nebo přeháňky, zejména v jižní polovině. Ojediněle i bouřky. Na severu místy přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

Počasí by se mělo nést v podobném duchu až do poloviny týdne. Od středy můžete očekávat ubývající srážky a teploty začnou opět strmě stoupat.

Mohlo by vás zajímat

Další články