Pokud jste doufali, že poslední prázdninový víkend strávíte s rodinou a dětmi někde u vody, tak vás musíme zklamat. V posledních dnech jsme byli zvyklí na nadprůměrné letní teploty. To se ale tento víkend změní.

Očekávejte prudký pokles teplot a déšť. Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu se přeháňky a slabý déšť začnou objevovat už od pátečního rána. Během páteční noci očekávejte výrazné ochlazení.

Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku oblačno až zataženo a místy přeháňky nebo slabý déšť. K ránu v Čechách ojediněle mlhy. Přes den polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky.

Postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti a k večeru na jihu a jihozápadě místy, jinde jen ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty na Moravě a ve Slezsku 16 až 12 °C, v Čechách 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

V sobotu se připravte, že bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na severozápadě Čech srážky jen ojediněle. Později odpoledne v Čechách částečné ubývání srážek. Noční teploty 16 až 12 °C, na západě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, při trvalejším dešti jen kolem 17 °C.

Ani v neděli se počasí neumoudří. Očekávejte oblačno až zataženo a místy občas déšť nebo přeháňky, zejména v jižní polovině. Ojediněle i bouřky. Na severu místy přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

Počasí by se mělo nést v podobném duchu až do poloviny týdne. Od středy můžete očekávat ubývající srážky a teploty začnou opět strmě stoupat.