Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Poslední veřejné prohlášení Tiny Turner: Nejspíš v něm odhalila příčinu svého úmrtí

Jako zpěvačka se proslavila po celém světě.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Důvod úmrtí

Ve středu večer hudební svět zasáhla smutná zpráva. Navždy odešla rocková hvězda Tina Turner (†83). Zatím není jasné, na co přesně slavná zpěvačka zemřela. Web Daily Mail ale upozornil na její poslední veřejné prohlášení, které by mohlo odhalit příčinu smrti. Postěžovala si totiž na svůj přístup ke svému zdraví.

„S velkým zármutkem oznamujeme úmrtí Tiny Turnerové. Svou hudbou a bezmeznou vášní pro život okouzlila miliony fanoušků po celém světě a inspirovala hvězdy zítřka. Dnes se loučíme s drahou přítelkyní, která nám zanechala své největší dílo: svou hudbu. Veškerý náš upřímný soucit patří její rodině. Tino, budeš nám moc chybět," objevilo se ve středu ve večerních hodinách na Instagramu Tiny Turner.

Legendární zpěvačka zemřela ve svém domě ve Švýcarsku po dlouhé nemoci. Nyní web Daily Mail zveřejnil zpěvaččino poslední prohlášení, v němž litovala, že nevěnovala tolik pozornosti svému zdraví. "Moje ledviny jsou obětí toho, že jsem si neuvědomovala, že můj vysoký krevní tlak by měl být léčen konvenční medicínou. Vystavila jsem se velkému nebezpečí, když jsem odmítla čelit realitě, že potřebuji každodenní, celoživotní terapii léky. Příliš dlouho jsem věřila, že moje tělo je nedotknutelná a nezničitelná pevnost," svěřila se Turner před dvěma měsíci.

V dubnu ještě poskytla rozhovor pro Guardian, kde promluvila o tom, jak by chtěla, aby si ji lidé zapamatovali. "Jako královnu rock and rollu. Jako ženu, která ukázala ostatním ženám, že je v pořádku usilovat o úspěch podle svých vlastních podmínek," odpověděla Tina v rozhovoru.

Obama: Tina Turner byla mocná

Ke smrti pěvecké legendy se vyjádřil i bývalý americký prezident Barack Obama. "Tina Turner byla mocná. Byla nezastavitelná. A bez omluvy sama sebou – mluvila a zpívala svou pravdu přes radost i bolest; triumf a tragédie. Dnes se připojujeme k fanouškům po celém světě, abychom uctili královnu rock and rollu a hvězdu, jejíž světlo nikdy nezhasne," uvedl na svém Instagramu Obama.

Odchod Tiny Turner zasáhl nejen zahraniční fanoušky, ale i české. Naše slavné osobnosti vzpomínají na královnu rock and rollu a na sociálních sítích ji vzdávají hold. Mezi ty, kdo vyjadřují upřímnou soustrast, patří například zpěvačka Eva Burešová nebo zpěvačka Lucie Bílá.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy