Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Poslední veřejná slova Václava Postráneckého (†75): Dojatý svědek promluvil!

Zdroj: reprofoto Bobule
+ Dalších 22 fotografií
ROZLOUČENÍ
Smrt Václava Postráneckého (†75) rozesmutnila nejen fanoušky, ale i jeho kamarády a spolupracovníky. Jedním z těch nejbližších byl producent Vinařů a filmů Bobule a 2Bobole Tomáš Vican. Tomu se do třetího „bobulího“ pokračování podařilo získat Postráneckého dojemná slova plná moudrosti a laskavosti.

Když jsme Vicanovi, který se s Václavem Postráneckým a jeho ženou přátelil přes dvacet let, zavolali, po celou dobu plakal. Smrt přítele ho citelně zasáhla.

„Václav byl první, komu jsem loni začátkem dubna volal, že budeme točit 3Boboule. Byl z toho nadšený a okamžitě souhlasil, že do natáčení jde. Během měsíce mu doktoři přišli na tu nemoc, tak jsme vymýšleli, jak postavit scénář, a čekali jsme, kdy mu bude lépe. Asi před dvěma měsíci už to bohužel vypadalo, že to lepší nebude, tak se domluvilo, že se natočí Vaškův hlas. Pamatuji si, že ještě v pátek byl ve špitále, v úterý znova, ale v pondělí jsme to u něj doma ještě stihli natočit. Bylo to strašně krásné rozloučení. Byl strašně profesionální a lidský. Dával si záležet na tom, jak ty věty sdělit, vymýšlel různé varianty, slova si upravoval a domýšlel. Bylo to nádherné pozdravení od kamaráda,“ prozradil eXtra.cz dojatý vinař a filmový producent.

„Václav se na to moc těšil. Pro film bude strašně důležité, že v něm zazní jeho hlas. Jde o deset strašně důležitých vinařsko-životních mouder, jež v ději hrají velkou roli. Nejsou to jen slova o víně, ale o fungování člověka. Jsou to neředěné emoce, z kterých mi jde stále mráz po zádech. Říká se tam například, že když se člověk chová poctivě, tak ho nejen víno, ale i život odmění,“ pokračuje Vican, který se se smrtí přítele nemůže smířit.

„Pro mě to byl Mistr. U něj jsem zažil vrchol všeho: profesionality, laskavosti i inteligence,“ dodal kamarád zesnulé filmové a seriálové hvězdy

Slova Postráneckého z pláten kin zazní po premiéře filmu 3Bobule v březnu 2020.

Související články

Další články