Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Poslední únorová středa bude jarní: Teploty vyšplhají skoro ke 20 stupňům, říká meteoroložka

Poslední únorová středa bude jarní: Teploty vyšplhají skoro ke 20 stupňům, říká meteoroložka
Zdroj: Pixabay.com
PŘEDPOVĚĎ
Poslední únorová středa se ponese v extrémně vysokých teplotách, které mohou na některých místech při polojasné obloze dosáhnout až 17 °C. V porovnání s dlouhodobým normálem budou středa a čtvrtek teplotně nadprůměrné o 12 až 15 °C. Ranní inverzi by tak měla posléze nahradit polojasná obloha.

Ranní teploty sahající až k -2 °C sice jaro moc nepřipomínají, ale denní teploty by se měly na některých místech vyšplhat až na 17 °C. "Ve středu bude jasno až polojasno, po ránu zataženo s nízkou oblačností a mlhami," řekla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Na většině území, zvlášť v nížinách, lze tedy hlavně po ránu očekávat inverzi, která může teplotu pocitově srazit dolů. Nejvyšší denní teploty by ale měly být od 13 do 17 °C, při nízké oblačnosti se budou držet kolem 6 °C.

"Díky teplému jižnímu až jihozápadnímu proudění, které se do Česka dostává kolem tlakové výše nad jižní Evropu, přináší poslední únorový týden extrémně vysoké teploty," uvádí. Honsová navíc dodává, že takhle teplý závěr února naposledy přinesly roky 1994, 1990, 2008 a 2019.

Související články

Další články