Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Poslední tango v Paříži: Znásilnění ve filmu nebylo hrané! Herečka o scéně vůbec nevěděla

Kontroverzní snímek získal nominaci na oskara.
Zdroj: youtube.com
Kontroverzní film z roku 1972, Poslední tango v Paříži, který režíroval Bernard Bertolucci, po letech čelí novému skandálu. Scéna, kdy Marlon Brando znásilní svou hereckou kolegyni Marii Schneider, nebyla až tak hraná. Režisér herečce o scéně neřekl dopředu, protože chtěl zachytit její skutečnou bolest. Ta ho za to nenáviděla do konce života.

Film se setkal se smíšenými reakcemi již dříve. Šokoval hlavně erotickými scénami. O to větším skandálem se nyní stal fakt, že herečka Maria Schneider o scéně, kde má být znásilněna, vůbec nevěděla dopředu. Scéna, provokativního režiséra a herce Branda, totiž napadla teprve ráno před natáčením a z herečky chtěl dostat skutečnou reakci, jako od ženy, nikoliv jako od herečky.

Záběr, kdy Brando Marii Schneider začne osahávat intimní partie kostkou másla a poté ji znásilní, vypadá dost věrohodně. Herecké výkony jsou tak dobré, že byl film nominován na Oskara.

„Svým způsobem bylo strašné, co jsem Marii udělal, když jsem jí o scéně neřekl,“ přiznal Bertolucci The Huffington Postu. „Nechtěl jsem, aby hrála ponížení a vztek, chtěl jsem, aby to doopravdy cítila,". Za své rozhodnutí se prý stydí, ale ničeho nelituje. Herečka jej po zbytek svého života prý nenáviděla.

Snímek je umělecky velmi vysoce ceněn a je považován za Bertolucciho nejodvážnější dílo.

Související články

Další články