Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Poslední tanec kolem plotny předvedla Jitka: Pavel Berky doufal, že zazáří, místo toho se sesypal

Poslední tanec kolem plotny předvedla Jitka: Pavel Berky doufal, že zazáří, místo toho se sesypal
Zdroj: MasterChef Česko 2020 archiv
+ Dalších 9 fotografií
masterchef
Dnešní výzva v MasterChef Česko byla opravdový oříšek. Finalisté museli uvařit a vzdát hold romské kuchyni. Pětice soutěžících však měla se znalostí této gastronomie čerpající z celého světa opravdu problém. Všichni se vyřazovací výzvy báli, protože bylo jasné, že jeden z nich přijde o svůj sen stát se novým MasterChefem.

Největší odpovědnost cítil Pavel Berky, pro kterého se jednalo o jeho tradiční rodinnou kuchyni a před vzácnými hosty se chtěl blýsknout. Pocity měl ale na začátku velmi negativní. Nechtěl zklamat rodinu, svou kulturu a v neposlední řadě ani tři porotce Přemka Forejta, Radka Kašpárka a Jana Punčocháře

"Já už nechci do vyřazovací výzvy. Jsem z toho vždycky hrozně na nervy," přiznal Pavel. Strach o Pavla měla i porota, která přišla zkontrolovat, jak probíhá vaření: "Pavle, tohle nemůžete stihnout, zastavte se a rozmyslete si ještě jednou co vaříte a co máte dělat," zněla rada Honzy Punčocháře.

Pavel jen těžko hledal slova, jak byl rozhozený: "Vy ma, vy ma hrozně….", větu s třesoucím se hlasem ani nedokončil. Pak přiznal, že to je právě povahou té výzvy: "Ten důvod toho zmatkování byl proto, že dnes byla romská výzva a já jsem si nechtěl připustit, že selžu," přiznal Pavel.

Porota s Pavlem soucítila a Přemek mu na povzbuzení dokonce přišel otřít zpocené čelo.

Pája, jehož v účast v soutěži již několikrát visela na vlásku, předstoupil před porotu se svým výtvorem velmi sebevědomě. "Baví mě v tom, ten česnek. A nebaví mě, že je to syrové," hodnotila jedna z hostujících porotkyň.

"Mám problém s masem. Zapnout troubu a věnovat se masu," okomentoval výkon Jan Punčochář. Jako další přišel na řadu Pavel Berky "Je to výrazné. Je to hezky servírované. Baví mě to. Je to skvělé," řekly na pokrm Berkyho přizvané porotkyně.

Dnešní souboj byl velmi napínavý. Do dalšího kola postoupili fitnesska Ivka a Pája, jehož výkon nebyl brilantní. Pavel Berky stanul krůček od vyřazení MasterChef Česko a doslova se sesypal. Vedle něj bojovala o postup Jitka a rozhodovalo se mezi nimi.

Nakonec porotci rozhodli. Do dalšího kola MastserChef Česko postoupil Pavel. "Jsem vděčný, že jsem dostal ještě jednu šanci," okomentoval svůj postup Pavel Berky.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy