Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Poslední tabu prolomeno! Na Instagramu je fotka ženy, která právě menstruuje! Uvnitř foto bez cenzury!

Zdroj: Instagram
Menstruace není žádné tabu a žena, která má své dny, rozhodně nepatří na okraj společnosti. Nežijeme ve středověku. To je jasný vzkaz kanadské umělkyně Rupi Kaur, která na Instagramu ukázala fotku, jak menstruuje.

"Dívka na fotce je oblečená. Fotka pochází přímo ode mě. Neurážím žádnou menšinu. Není to žádný spam. Neporušuji žádná pravidla a Instagram mě stejně smaže," rozčiluje se kanadská provokatérka Rupi Kaur, která se rozhodla, že "závadnou" fotku bude na Instagram nahrávat zas a znova. Třeba donekonečna.

"Nebudu se omlouvat společnosti, která bez problémů schvaluje moje fotky ve spodním prádle, ale má problém s fotkou, kde mám na sobě tepláky," uvedla naštvaná Kanaďanka pro Huffington Post.

Vypadalo to na velkou a dlouhou válku s Instagramem, ale nakonec došlo rychle ke smíru.

Společnost dívce nakonec zaslala zprávu, že fotografii omylem odstranil jeden z administrátorů a že nyní byla navrácena zpět na její účet.

Umělkyně je přesvědčena, že nejde jen o pouhou fotku, ale že bojuje za rovnoprávnost žen. Že menstruace je normální.

"Krvácím každý měsíc, abych zachovala život. Ženské lůno je zdrojem života. Je to přirozený proces, před kterým mnozí zavírají oči," říká Rupi a dodává, že nejsme ve středověku, aby byla menstruující žena považována za nečistou

"Je to stejně přirozený proces jako dýchání. Ženy nedělají nic špatného, prostě jen menstruují," uzavírá kanadská rebelka.

Související články

Další články