Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Poslední snímky před smrtí: Jean-Paul Belmondo byl frajer do poslední chvíle, zradilo ho zdraví

Poslední snímky před smrtí: Jean-Paul Belmondo byl frajer do poslední chvíle
Zdroj: profimedia, koláž eXtra
+ Další 4 fotografie
smrt

Ve věku 88 let zemřel ve svém domě v Paříži herec Jean-Paul Belmondo. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na právního zástupce velikána francouzského filmu. Podle dostupných informací byl herec v poslední době již velmi unavený a odešel poklidně. Naposledy se objevil na veřejnosti v červnu 2020. Rozdával úsměvy na všechny strany, ale bylo evidentní, že ho v posledních letech zrazovalo zdraví. 

Ve věku 88 let zemřel ve svém domě v Paříži herec Jean-Paul Belmondo. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na právního zástupce velikána francouzského filmu, kterého proslavily snímky Bláznivý Petříček či Muž z Ria.

"Nějaký čas už byl hrozně unavený. Odešel poklidně," uvedl právník Michel Godest. Belmondo v roce 2001 utrpěl mozkovou mrtvici, po níž částečně ochrnul.

Belmondo, fanoušky přezdívaný Bébel, se narodil 9. dubna 1933 na pařížském předměstí Neuilly-sur-Seine.

Jeho 50letou kariéru v roce 1959 odstartoval snímek francouzské nové vlny U konce s dechem režiséra Jeana-Luca Godarda.

Miláčkem několika generací se ale stal zejména díky filmům, v nichž spojil akci s humorem. V roce 2011 převzal na festivalu v Cannes čestnou Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Hercovým posledním snímkem je televizní dokument z roku 2015 přibližující jeho úspěšnou filmovou kariéru.

Film Belmondo o Belmondovi je postaven na jeho rozhovorech se synem Paulem v místech, kde točil některé své nejslavnější filmy. Na stříbrném plátně se naposledy objevil v roce 2008 ve snímku Muž a jeho pes.

Poslední snímky před smrtí

V posledních letech geniální herec zápasil s podlomeným zdravím. Naposledy se ukázal na veřejnosti v červnu roku 2020, kdy se účastnil rozloučení na počest zesnulého scenáristy Guye Bedose.

Belmondo sice rozdával úsměvy na všechny strany, ale z fotek bylo evidentní, že se již neobejde bez pomoci ostatních.

Velké problémy mu dělala chůze, schody dokázal sejít pouze za pomoci ostatních a o holi. Přesto do poslední chvíle působil jako největší frajer a elegán.

Související články

Další články