Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Poslední snímky Karla Gotta: Odcházel smířený, obklopený rodinou a fanoušky

Poslední snímky Karla Gotta: Odcházel smířený, obklopený rodinou a fanoušky
Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Je tomu rok, co do hudebního nebe odešel skvělý člověk a zpěvák Karel Gott (†80). Slavík do poslední chvíle sršel elánem a optimismem. I přesto, že mu v posledních měsících života ubývalo sil, nezapomínal ani na své fanoušky. Snímky těsně před jeho skonem hovoří o tom, že Karel Gott byl neustále obklopen milujícími lidmi.

Minulý rok první den v říjnu navždy odešel geniální zpěvák, milovník žen a vzorný otec Karel Gott V den zpěvákových nedožitých 81. narozenin odtajnila vdova Ivana Gottová (44) trailer k celovečernímu dokumentu Karel, který s Gottem v posledním roce jeho života natáčela Olga Špátová. Film aktuálně míří do kin, premiéru by měl mít 15. října.

V polovině září roku 2019 Karel Gott svým příznivcům oznámil, že trpí akutní leukémií. "Před 4 lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu," oznámil zpěvák lidem s tím, že optimismus rozhodně neztrácí.

Do posledních chvil se těšil z maličkostí

Přestože byl Gott v nejlepších rukou a lékaři zkoušeli několik druhů léčby, jeho onemocnění během několika měsíců přešlo v akutní leukémii. "Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny," vzkázal tehdy fanouškům zpěvák.

Ještě dva týdny před smrtí sršel Karel Gott dobrou náladou a užíval si přízeň lidí, kteří zpěváka nepřestali do poslední chvíle podporovat. "Právě si pročítám vaše další překrásné vzkazy a přání a mám z nich ohromnou radost. Díky vám," pochvaloval si mnohonásobný zlatý slavík. Karel Gott nakonec odešel smířený a obklopen milující rodinou. Zemřel 1. října. 2019.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy