Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Poslední snímky Jana Schmida před smrtí: Byl vyhublý a měl obvázanou ruku

Jan Schmid měl skvělou náladu
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 17 fotografií
Poslední fotografie

V pondělí 3. června zemřel herec, režisér, zakladatel a umělecký ředitel divadla Studio Ypsilon Jan Schmid, jenž se dožil požehnaného věku. Uznávaný umělec zemřel těsně před svými 88. narozeninami a jen několik měsíců před svým skonem se objevil na oslavě šedesátin Ypsilonky po boku svých divadelních kolegů a kamarádů. Redakce eXtra.cz byla u toho. 

Ve věku nedožitých 88 let zemřel Jan Schmid. O úmrtí skvělého divadelníka, režiséra a zakladatele Studia Ypsilon informovalo divadlo prostřednictvím sociálních sítí. Pro Schmida bylo Studio Ypsilon jeho srdcovou záležitostí, v roce 1964 se stal jeho ředitelem a zůstal jím až do konce svého života.

Rodina začátkem týdne zveřejnila parte a prozradila detaily posledního rozloučení. Divadlo poté sdílelo prostřednictvím sociálních sítí bližší informace. "Poslední rozloučení s panem ředitelem Janem Schmidem se koná 13. června ve 14 hod. ve velké síni krematoria v Praze-Strašnicích," stojí v prohlášení. Obřad zároveň bude přístupný veřejnosti.

Herec a výtvarník Jan Schmid po sobě zanechal manželku, významnou herečku Janu Synkovou, dále pak syna Jakuba a dcery Markétu s Janou. Legendární umělec byl i pyšným dědečkem svých šesti vnoučat. Těšil se i ze své pravnučky Bereniky.

Březnová výstava Studia Ypsilon

Jeho celoživotní láskou bylo divadlo, konkrétně Studio Ypsilon, jehož byl Schmid ředitelem a dlouholetým uměleckým vedoucím. Jen několik týdnů před svým odchodem na věčnost se Schmid v Domě fotografie setkal se svými divadelními kolegy Martinem Dejdarem, Jiřím Lábusem či Jaroslavou Kretschmerovou při příležitosti zahájení výstavy k šedesátinám Studia Ypsilon.

„Je to zadostiučinění hlavně pro mě. Ypsilonka, pokud si pamatuji, vždycky existovala pod jakýmsi deštníkem svobody a považuji za zázrak si to udržet, řekl podle serveru Novinky.cz k historii divadla Schmid, který už vypadal značně pohuble. K tomu měl obvázanou pravou ruku.

Na momenty z výstavy, která byla zahájena 18. března, se podívejte v naší fotogalerii.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy