Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Poslední snímek legendárního herce Jana Třísky před skokem: Takhle děsivě houpal nohama

Jak to tedy bylo?
Zdroj: Foto Blesk/Profimedia.cz
+ Dalších 19 fotografií
Legendární herec Jan Tříska zemřel v osmdesáti letech na následky zranění, které utrpěl po pádu z Karlova mostu. Obrovská tragédie se odehrála o víkendu. Široká veřejnost je z této události zdrcená a nyní se nikdo nemůže shodnout na tom, zda to byla úmyslná sebevražda, nebo jen nešťastná náhoda. Jednomu z turistů se podařilo zachytit herce těsně před skokem do Vltavy. Seděl hodně nebezpečně na kraji mostu.

Úžasný herec a hlavně člověk Jan Tříska zemřel včera na následky zranění, které utrpěl po pádu z Karlova mostu. Stále se spekuluje o tom, zda této nešťastné události nešlo nějak předejít, popřípadě jestli by rychlejší pomoc záchranářů něco změnila.

Veřejnost mluví o dvou variantách. Buď to byla jasná sebevražda, to ale policie odmítla, a nebo nešťastná náhoda. Na Karlově mostě se mohlo stát cokoliv. Jak říká herec a režisér Jiří Mádl, Jan Tříska chodil na toto magické místo před každým filmem, ve kterém hrál, čerpat energii.

Ten den nic nenasvědčovalo tomu, že by chtěl herec spáchat sebevraždu. Před cestou na Karlův most byl podle informací Blesku ve velmi dobré náladě a ještě vtipkoval s personálem hotelu: „Šprýmoval s pikolíkem, říkal, že má chuť na skvělý oběd a ať mu poradíme, kde tu dobře vaří, a že to musí dopředu prozkoumat, protože mu ve středu přiletí manželka, která miluje také dobré jídlo.“

Nikoho v tu chvíli nenapadlo, že Jan Tříska s manželkou už nikdy nepoobědvá. Přesně tyto indicie vedou lidi k tomu názoru, že nemohlo jít o sebevraždu. Proto připadá v úvahu hned několik teorií, proč herec skočil do studené řeky.

"Když se člověk v určitém věku dívá dlouho do vody, tak ho to trochu omámí. Karlův most má ještě tu vlastnost, že působí velice magneticky. Lidí, kteří mají potřebu s tím mostem komunikovat, je celá řada. A jestli jsem to dobře pochopil, i pan Tříska tam chodil meditovat. Když jsem se bavil s lidmi, co ho znají, tak to opravdu žádná sebevražda nebyla. Spíš se mi zdá, že se malinko přecenil,“ vypráví v rozhovoru pro Lidovky.cz Roman Kotrč, jeden ze tří členů výboru spolku, pod nějž ochranka mostu spadá.

Také je velmi pravděpodobné, že herec byl možná trochu zmatený a popletl si strany. Přece jenom už nebyl nejmladší, i když se stále udržoval v dobré kondici. Mohlo se mu zamotat v hlavě a jednoduše se příliš předklonil a pádu už nedokázal zabránit. Teorií je příliš mnoho.

Jednomu z turistů se podařilo zachytit snímek Jana Třísky pár minut před jeho skokem. Herec sedí opravdu nebezpečně na kraji mostu a houpe nohama. Nikdo ani v nejmenším nepřemýšlel nad tím, že by se za pár okamžiků měl zřítit dolů.

Tato fotka podporuje obě dvě spekulace. Vzhledem k tomu, jak nebezpečně na kraji seděl, tak se mohlo stát cokoliv a herec nešťastně spadl. Na druhou stranu to podporuje i verzi sebevraždy. Čerpat sílu a energii na Karlův most může chodit kdokoliv, ale přece nebude sedět tak nebezpečně na kraji mostu, kde si vyloženě říká o nějakou tragédii.

Související články

Další články