Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Poslední slova: Vystrašená Hana Krampolová se před smrtí svěřila kamarádce lékařce

Hana Krampolová
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
nečekaný odchod
Situace kolem úmrtí manželky předního českého baviče, moderátora a herce Jiřího Krampola (82) Hany Krampolové (†59) se čím dál tím víc vyjasňuje. Jaké detaily prozradila lékařka, která byla s umělcem a jeho ženou v každodenním kontaktu?

Poslední slova

„Hanka mi ještě včera telefonovala. Postěžovala si mi na to, že je jí nevolno a že se jí motá hlava. Měla jít s Jirkou do obchodního centra, tak jsem jí poradila, ať radši zůstane doma. Tak s Jirkou pro jistotu nešla,“ řekla eXtra.cz MUDr. Ivana Němečková, která se s Krampolovými přátelila a o Hanku pečovala například i v Tunisku, kde před rokem přišel první větší kolaps

Zvracela krev

„Co mi říkal Jirka, tak včera i zvracela, byla tam i trocha krve a bolel jí žaludek. Měla žaludeční vřed, léčili ji s tím v Nemocnici Na Františku, trpěla na chronické krvácení. Muselo to být velmi masivní krvácení, že jí lékaři nedokázali pomoci. Člověk většinou na prasklý vřed neumírá. Bohužel je ale Hanka přesto pryč,“ smutní doktorka.

Oživování

Jirka Hance pomohl do chodítka, když potřebovala na WC, pak zkolabovala. Záchranáři se ji snažili oživovat, nahodit. Měla zástavu srdce, tak se snažili obnovit jeho funkci defibrilátorem (laicky řečeno elektrošoky – pozn red.). Jirku při tom poslali pryč, nebyl u toho. Je to asi dobře, nedívá se na to snadno,“ říká Němečková s tím, že pitva proběhne již dnes odpoledne.

„Předpokládám, že se dozvíme, že šlo opravdu o hemodynamický šok, pokud se tedy potvrdí krvácení z vředu, samozřejmě tam bude i kardiopulmonální selhání, tedy ona zástava srdce,“ dodala.

Související články

Další články