Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Poslední slova Káji (†5), kterého zabila rakovina: Maminko, je mi to moc líto!

+ Dalších 7 fotografií
Dojemné rozloučení
Poslední šancí malého chlapečka z Velké Británie byla transplantace jater. Tu ale nehradí pojišťovna, a tak se zoufalá maminka snažila potřebných 25 milionů korun získat od lidí. Téměř polovinu částky už měla na účtě, jenže zákeřná rakovina byla rychlejší. Její milovaný syn o víkendu vydechl naposledy.

Až do tří let byl Charlie Proctor úplně normální kluk. Zbožňoval fotbal, měl spoustu kamarádů a milující rodinu. V roce 2016 ale přišla zdrcující rána. Chlapečkovi diagnostikovali u dětí ojedinělou rakovinu jater.

Jedinou šancí na záchranu byla transplantace životně důležitého orgánu. Už tak zoufalí rodiče si sáhli na dno podruhé, když se dozvěděli, že zákrok budou muset uhradit sami. Maminka Amber Schofield (24) ale boj o život malého synka odmítla vzdát, a tak se snažila potřebných 855 tisíc liber, v přepočtu 25 milionů korun, dát dohromady.

Charliemu založila stránku na Facebooku a žádala veřejnost o finanční podporu. Přispěla i třeba známá zpěvačka Pink (39). Za dva roky se podařilo vysbírat necelou polovinu celkové částky.

Ohromné odhodlání a snaha bohužel přišly vniveč. Pětiletý Charlie v sobotu vydechl naposledy. Statečný boj s rakovinou prohrál v maminčině náruči. „Maminko, je mi to moc líto,“ zněla chlapcova poslední slova.

„V sobotu ve 23:14 naposledy vydechl můj nejlepší kamarád, můj celý svět, milovaný Charlie. Usnul uvelebený v mé náruči a v objetí svého táty. Tu bolest v našich srdcích ani nedovedu popsat. Svět přišel o úžasného chlapce,“ napsala zdrcená maminka na Facebook.

„Charlie, dal jsi mi šanci, abych byla matkou. Byl jsi inspirací nejenom pro mě, ale pro tisíce dalších lidí po celém světě. Ukázal jsi mi, co opravdu znamená láska, Charlie. Teď je čas jít. A já jsem na tebe neskutečně pyšná. Bojoval jsi tak statečně. Můj chlapečku, bolí to šíleně, budeš mi navždy chybět,“ uzavřela čtyřiadvacetiletá Amber v slzách.

Mohlo by vás zajímat

Další články