Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Poslední slova Jaroslava Uhlíře (74) před zmizením: Proč o něj měla manželka strach?

Jaroslav Uhlíř
Zdroj: Showpix
+ Dalších 9 fotografií
NEMOC
Celé generace Čechů a Slováků, miliony lidí, zbožňujících jeho nesmrtelné melodie z filmů a pohádek, měly celé pondělní dopoledne velký strach o hudebního skladatele Jaroslava Uhlíře (74). A nebylo divu: v jeho věku a zdravotním stavu se mohlo stát všelicos. Jaká byla jeho poslední slova pro média před zmizením a proč byl v nebezpečí?

Potíže

Po Jaroslavu Uhlíři policie oficiálně vyhlásila celostátní pátrání v pondělí. Nebyl z ničeho podezřelý, byl pohřešovaný, jeho manželka Helena Uhlířová o něj měla strach. A oprávněný.

Redaktor eXtra.cz s Uhlířem hovořil koncem minulého týdne. Vždy milý a ochotný umělec, jehož práce baví miliony už desítky let, byl i tentokrát vstřícný a poskytl nám rozhovor. Protože se ale s novinářem zná už dlouho, nemohl si redaktor nevšimnout toho, jak často Jaroslav Uhlíř hledá to správné slovo, nedokončuje věty a nemohl si vybavit například ani jméno Ladislava Smoljaka

Proč zmizel?

Ještě že po jeho boku stojí při telefonátech jeho paní, která může láskyplně napovídat.

Pokud má opravdu tak vážné problémy s pamětí, může to naznačovat jistou zdravotní potíž, která se zmizením mohla (ale nemusela) souviset. Trápilo ho snad, jak se jeho vyjadřovací způsoby radikálně zhoršily? Nebo se jen ztratil z nepozornosti a nemohl najít cestu domů? Ani po jeho nalezení na tyto otázky policie s ohledem na soukromí rodiny neodpověděla.

Srdce

Podobné otázky si jistě kladli i policisté, kteří po umělci usilovně pátrali. Kdyby sami neměli pocit, že může jít o vážný problém, určitě by nerozjeli tak rozsáhlou pátrací akci jen pár hodin po zmizení. Možná i z důvodu, že autor songů Dělání, Stříbrný vítr, Holubí dům a dalších má problémy se srdcem, nezbytně musí brát léky, bez nichž by se jeho zdravotní stav mohl velmi brzy rapidně zhoršit. Jak nám ostatně za pomoci manželky přiznal, má dokonce doma i defibrilátor, asi pro případ srdečních problémů, a link zjišťující srdeční arytmii.

Poslední hovor

V sobotu odpoledne jsme na redakčním telefonu přijali další telefonát od Jaroslava Uhlíře, bylo ale slyšet, že byl velmi zmatený a manželka mu trpělivě vysvětlovala, že zkrátka něco špatně zmáčkl. Bylo jasné, že jde o omyl, a proto jsme s respektem k legendě české hudby raději rychle telefonát vytípli.

Naštěstí po pondělní poledni se všechny obavy o zdraví Jaroslava Uhlíře, uznávaného skladatele a nerozlučného parťáka Zdeňka Svěráka, rozplynuly. Byl nalezen nezraněný a v pořádku…

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy