Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Poslední sbohem: Tragicky zesnulí Víťa (†21), Petr (†24) a Dominik (†21) odejdou do nebe společně

Poslední sbohem: Tragicky zesnulí Víťa (†21), Petr (†24) a Dominik (†21) odejdou do nebe společně
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje / pixabay
+ Dalších 6 fotografií
tragédie
Rodiny a příbuzní tří tragicky zesnulých mladíků z Frýdlantu nad Ostravicí čeká poslední rozloučení. Mladíci ve věku 21 a 24 let se na Velký pátek odpoledne utopili na Frýdecko-Místecku. Pro Vítězslava (†21) a Dominika (†21) se rodiny rozhodly uspořádat společný pohřeb. Ti dle svědků utonuli, když skočili do jezu za starším kamarádem, který se již topil. Čtyřiadvacetiletý Petr bude mít rozloučení o pár hodin později.

"Nedošel jsem, kam jsem dojít chtěl," je motto, které se píše na smutečním parte, jež pro poslední rozloučení vybrala rodina zesnulému Vítězslavovi (†21), který byl studentem VUT v Brně.

Pro zesnulého Dominika (†21) vybrala rodina tento poslední vzkaz: "Žil jsem pro každou sekundu, naplno a bez váhání."

Pro nejstaršího tragicky utonulého, studenta práv Petra (†24), zvolila rodina tento citát: "Krátký čas života je dostatečně dlouhý k dobrému a čestnému životu." Rodina se rozhodla uspořádat pohřeb pro všechny tři mladíky ve stejný den.

Chtěli kamaráda zachránit

Dle mluvčí moravskoslezské policie Pavly Jirouškové se čtyřiadvacetiletý muž šel v pátek odpoledne na jez v městské části Kamenec koupat. Začal se topit a dva mladší kamarádi za ním skočili, aby mu pomohli. Nejstaršího muže svědci vytáhli z vody níže po proudu. První pomoc mu podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla poskytovali hasiči a policisté. Zdravotníkům jej předali v kritickém stavu. Později zemřel.

"Jednadvacetiletého muže z vody vytáhli kamarádi na ostrůvek uprostřed řeky a zahájili laickou resuscitaci. Zasahující lékař u něj později konstatoval smrt," uvedl Humpl. "Po třetím mladíkovi policisté a hasiči na místě neúspěšně pátrali do večerních hodin. Dnes ráno akce pokračovala. Tělo našli potápěči okolo 11:00."

Na místě v pátek i v sobotu zasahovaly tři desítky hasičů, kteří pomáhali i s pátráním po těle třetího mladíka. "Velitel zásahu požádal během pátrací akce Povodí Odry o dočasné snížení průtoku vody v řece," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy