Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Poslední sbohem: Rodina poslala zesnulému strojvůdci vzkaz do nebe. Byl jsi pro mě tím nejúžasnějším bráchou

Poslední sbohem: Rodina poslala zesnulému strojvůdci vzkaz do nebe. Byl jsi pro mě tím nejúžasnějším bráchou
Zdroj: HZS Středočeského kraje
+ Dalších 10 fotografií
vzkaz do nebe
Rodina mrtvého strojvůdce truchlí. Ten zemřel na místě při srážce vlaků na kraji Českého Brodu. Bratr Martina H. (†40) tak napsal na sociální sítě dojemný vzkaz, kde svého sourozence popisuje jako úžasného člověka.

„Drazí přátelé a kamarádi, s bolestí v srdci musím ze sebe dostat to, že můj brácha Martin H. zemřel," napsal bratr zesnulého strojvůdce na sociálních sítích. Po srážce s poštovním vlakem u Českého Brodu však na místě zemřel.

"Nepíši tento komentář pro vyjádření Vašich soustrastí, ale spíše chci zdvořile požádat všechny, co mého bráchu znali, aby na něho vzpomněli jako na rovného a upřímného člověka, se kterým byla vždy zábava," dodal v příspěvku. Martin byl také otcem dětí a manželem. Nečekaná ztráta tak zasáhla mnoho lidí. "Byl vzorným synem mým rodičům, miliónovým tátou svým dětem a věrným manželem své manželce a pro mě tím nejúžasnějším bráchou, pro kterého jsem měl tu čest být jeho BRAŠUS,“ napsal Vratislav.

Nehoda však může některým lidem připadat zvláštní. Strojvůdce Martin měl totiž s řízením vlaků velké zkušenosti a své práci se věnoval deset let. V roce 2017 byl dokonce vyznamenán, že zabránil srážce vlaků na stejném místě, kde se stala tragédie.

I přes to ale byla podle některých chyba na jeho straně. „Faktem je a všechno k tomu spěje, že došlo k selhání lidského faktoru, s největší pravděpodobností strojvůdce projel návěstidlem na červenou, i když se jedná o velmi dobře zabezpečenou trať," řekl již dříve ministr dopravy Karel Havlíček pro Radiožurnál. Škody jsou nyní odhadovány na 45 milionů korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy