Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Poslední sbohem Ladislavu Štaidlovi (†75): Rozloučit se přišly desítky lidí, sám si pohřeb nepřál

Zdroj: Daniel Cernovsky / CNC / Profimedia
+ Další fotografie
mše
Před osmi dny došlo k úmrtí jednoho z velikánů české hudební scény. V neděli pak v pražském kostele sv. Ludmily došlo v tichosti k poslednímu rozloučení s fenomenálním skladatelem Ladislavem Štaidlem (†75). Sám hudebník si ale pohřeb nepřál, uvedl to i v závěti.

V neděli před polednem se před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze sešlo několik desítek lidí, dorazili na mši za zesnulého skladatele Ladislava Štaidla. TN.cz uvádí, že poslední rozloučení zařídila jedna ze Štaidlových blízkých spolupracovnic. „Jeho jméno zaznělo i v přímluvách a pomodlili jsme se za něj,“ sdělil pro TN.cz jeden z účastníků mše.

Smrt Ladislava Štaidla českou společností otřásla v neděli 31. ledna 2020. Hudebník, jenž pocházel z České Skalice, zemřel po boji s těžkou nemocí a covidem-19. Ve své závěti uvedl, že si žádný pohřeb nepřeje. Všichni tři jeho synové – Jiří, Jan a Artur – a dcera Karolína otcovo přání respektovali. Se svým tatínkem se rozloučili jen v úzkém kruhu nejbližších.

Štaidl po sobě zanechal odkaz nespočtu výtečných hitů, které utvářely českou populární muziku. Je autorem skladeb jako Kávu si osladím, Trezor, Dva roky prázdnin nebo Jsou dny, kdy svítá o něco dřív.

Související články

Další články