Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Poslední šance na záchranu a život: Potápěči bojují s časem. Jeskyně se plní vodou, stihnou to?

+ Dalších 7 fotografií
Dvanáct mladých fotbalistů ve věku od 11 do 16 let a jejich pětadvacetiletý trenér jsou od 23. června uvěznění v jeskyni. Záchranáři již třetí den pracují na jejich záchraně. Doposud se jim podařilo vyprostit z jeskyně osm dětí a celá akce se zdá být úspěšná. Vyhráno ale nemají. Dnešek a zítřek bude kvůli přívalovým dešťům rozhodující.

Dnes to bude sedmnáct dní od chvíle, kdy se dvanáct malých fotbalistů včetně svého trenéra ukrylo v jeskyni před deštěm a kvůli přívalovým dešťům tam také uvízli. Záchranná akce běží na plné obrátky a v současné době chybí vyprostit už jen čtyři chlapce a trenéra.

Portál BBC informoval o tom, že v pět hodin ráno našeho času se znovu rozběhla záchranná akce. Nervozita stoupá, protože dnešní den je rozhodující. Záchranáři mají poslední šanci vyprostit chlapce z jeskyně, protože od pozítří má začít opravdu vydatně pršet.

Dnešek a zítřek je rozhodující k záchraně posledních uvízlých chlapců, poté už nebude bohužel možnost. „Prosíme, dejte nám čas na práci. Dnešní mise je mnohem náročnější než ty, které se konaly v předchozích dvou dnech. Možná budeme dlouho čekat, ale věříme, že to bude stát za to,“ řekl guvernér oblasti Narongsak Osotthanakorn.

Chlapci a trenér nejsou ovšem jediní, které je nutné z jeskyně dostat. Záchranáři musejí dostat ven také tři členy elitní jednotky thajského námořnictva a doktora, který chlapce ošetřoval. Záchranná akce se tak může protáhnout.

Malí fotbalisté, kteří jsou již zachráněni se momentálně nacházejí v nemocnici a stále nemají vyhráno. U dvou z nich byla zjištěna plicní infekce. Další by měli být podle dostupných informací v pořádku.

Související články

Další články