Mike Rutherford má důvod k úsměvu, protože chystané album Let Me Fly má vše, co by mělo mít – destiluje vše, co Mike + The Mechanics opravdu umějí, složit skvělé písničky, které radostně přitakávají životu se šibalským úsměvem.

Z alba Let Me Fly prýští radost, která je po celou dobu existence kapely její nedílnou součástí, a jako vždy je tu celá řada zajímavých postav, jako například postava nešťastného záletníka ze skladby Don’t Know What Came Over Me, mimochodem prvního singlu z alba.

Hlavní Mechanik Mike Rutherford vysvětluje: „Je to člověk, který je šťastně ženatý, miluje svou paní a všechno je úžasné. Po známosti na jednu noc však přijde úplně o všechno. Bylo to čiré bláznovství a on se teď kaje. Bylo mu odpuštěno? V téhle písničce se rozhřešení nedočká… A rozhodně to není autobiografic­ká píseň!

„ Zvuk nového alba Let Me Fly dostal na starosti Mikeův kamarád Brian Rawling, producent nahrávek Davida Bowieho, Tiny Turner, Cher nebo právě Mike + The Mechanics. V prosinci 2015 Rawling Mikea představil Clarku Datchlerovi, zpěvákovi Johnny Hates Jazz, a nové skladatelské partnerství bylo na světě. Mike Rutherford založil kapelu už v roce 1985, ale v roce 2004 se skupina rozpadla. Poté se kromě Rutherforda kompletně změnilo složení a pánové se ženou neskutečným tempem vpřed a chtějí nadchnout své fanoušky! Tenhle koncert se rozhodně vyplatí vidět.

Koncert v pražské Lucerně vypukne už zítra, 6. září. Vstupenky na akci si můžete zakoupit ZDE.