Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Poslední rozloučení se Soňou Červenou: Do Národního divadla přišli Suchý, Sommerová i Hrzánová

Soňa Červená měla pohřeb.
Zdroj: Herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 23 fotografií
poslední rozloučení

V úctyhodných sedmadevadesáti letech zemřela opravdová dáma, sólistka Národního divadla a herečka Soňa Červená. Poslední rozloučení s ní se uskutečnilo v úterý 16. května v Národním divadle, kde nechyběli ani prezident herecké asociace Ondřej Kepka či režisérka Olga Sommerová. Na místě byla i redakce eXtra.cz.

Soňa Červená zemřela v sedmadevadesáti letech na začátku května po delší hospitalizaci v jedné z pražských nemocnic. O jejím úmrtí informovala oficiální stránka Národního divadla.

Poslední rozloučení s herečkou a operní pěvkyní se uskutečnilo v úterý  16. května v Národním divadle od 10:30 hodin. Rozloučit se s legendární operní divou přišli například Barbora Hrzánová, Robert Mikluš alias strážmistr Topinka, prezident Herecké asociace Ondřej Kepka, režisérka Olga Sommerová, herec Jiří Suchý a další.

Pohřeb v Hradci

Druhé rozloučení se uskuteční taktéž v úterý, avšak v Hradci Králové, kde byla Červená čestnou občankou. Zádušní mše začne v 17 hodin v katedrále Svatého Ducha v centru města. „Bohoslužbu v katedrále doprovodí Filharmonie Hradec Králové, zazpívá operní pěvkyně Gabriela Beňačková. Až bude rakev opouštět katedrálu, rozezní se zvon Augustin, který je zavěšen v Bílé věži,“ prozradil podle webu Aha! mluvčí hradeckého biskupství Pavel Jakub Sršeň.

Související články

Další články