Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Poslední rozloučení s Vlastou Chramostovou (†92): Národní divadlo zveřejnilo detaily

Poslední rozloučení s Vlastou Chramostovou (†92): Národní divadlo zveřejnilo detaily
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Pohřeb
Do hereckého nebe odešla Vlasta Chramostová (†92) v neděli, poslední rozloučení jí pražské Národní divadlo vystrojí příští pondělí. Fanoušci ale vzdávají hold oblíbené herečce a někdejší disidentce už nyní, na piazettě vzniklo pietní místo. Hromadí se tam zapálené svíčky i květiny.

Dva dny po zádušní mši za Karla Gotta (†80) se Česko naposledy rozloučí s herečkou Vlastou Chramostovou (†92). Kromě sbohem v Národním divadle se ale počítá i s pohřbem se státními poctami.

Právě před divadelním svatostánkem už vzniklo pietní místo, kam lidé přicházejí pokládat svíčky i květiny.

Smuteční obřad v Národním divadle se uskuteční v pondělí 14. října, začne v 11 hodin dopoledne. "Divadlo bude otevřeno již o půl hodiny dřív pro veřejnost, kdy se bude moct veřejnost poklonit rakvi a složit květiny na jeviště. Jako čestné stráže se objeví kolegové paní Vlasty Chramostové a osobnosti veřejného života," řekl portálu tn.cz mluvčí divadla Tomáš Staněk.

Kvůli pohřbu Chramostové se strhla přestřelka mezi soudcem Pavlem Rychetským (76) a prezidentem Milošem Zemanem (75). Ministr kultury Lubomír Zaorálek (63) později uvedl, že pohřeb se státními poctami je jasná věc. Mediální humbuk pokládá za neuctivý.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy