Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s včelkou Májou Aťkou Janouškovou: Detailní scénář pohřbu!

+ Dalších 31 fotografií
POSLEDNÍ SBOHEM
Již ve čtvrtek 21. března se v 11 hodin v pražském strašnickém krematoriu uskuteční poslední rozloučení s nejmenší českou herečkou Aťkou Janouškovou (†88). Víme přesně, jak bude probíhat!

Ženu, která propůjčila svůj hlas hlavní postavě seriálu Včelka Mája, ale objevila se třeba i ve večerníčku Příběhy včelích medvídků, přijde na poslední cestu doprovodit řada přátel i příznivců. Co mohou čekat?

„Aťka měla za kamaráda Hieronyma Jana Hejduka, který přijel z Rakouska z kláštera Herzogenburg. Na pohřbu bude mít proslov. Kamarádili se asi sedm let a i když byl poslední léta v klášteře, hodně si dopisovali. Aťka vždycky říkala, že kdyby se jí něco stalo, Honzík musí mluvit na jejím pohřbu,“ řekl eXtra.cz blízký přítel Janouškové Lubomír Zemanec.

„Na začátku zazní skladba Zázračný doktor. To byl hit naší Aťky. Zajímavé je, že teprve před asi dvěma lety jsme s ní natočili poprvé videoklip. Bylo horko, celý štáb odpadal, ona ale divočela a nechápala, jak můžeme být utahaní. Pak bude mluvit Honza a živě zazní i skladba Ennio Morriconeho. U nás ji známe v podání Věry Špinarové jako písničku Jednoho dne se vrátíš, Aťka ale měla ráda originál, který nazpívala italská pěvkyně Edda Dell'Orso. Chybět nebude ani Ave Maria. Obřad bude trvat zhruba půl hodiny,“ upřesnil Zemanec.

„S rodinnými příslušníky jsme se domluvili, že na závěr se vynechají kondolence. Místo toho se památka Aťky Janouškové uctí minutou ticha,“ dodal.

Herečka zemřela 7. března, o dva dny později ji našli mrtvou v jejím bytě. Pitva prokázala plicní embolii a následně prý paní Aťce selhalo srdce, následoval rychlý konec.

Mohlo by vás zajímat

Další články