Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Poslední rozloučení s trenérem Milošem Říhou (†61): Síň praskala ve švech, fanoušci potichu plakali

Poslední rozloučení s trenérem Milošem Říhou (†61): Síň praskala ve švech, fanoušci potichu plakali
Zdroj:
+ Dalších 14 fotografií
Pohřeb Miloše Říhy
Česko se rozloučilo s legendárním hokejovým trenérem Milošem Říhou. Ten v úterý 1. září náhle zemřel na selhání orgánů v pražském IKEMu. Říhův pohřeb začal ve 14 hodin v pardubickém krematoriu. Smuteční obřad byl přístupný pro veřejnost. S geniálním stratégem se tak přišli rozloučit nejen hokejisté a přátelé, ale i fanoušci. Na místo dorazilo kolem 80 lidí.

S oblíbeným trenérem Milošem Říhou se přišly rozloučit desítky lidí. V přeplněném sále byl slyšet kromě hudby i tichý pláč fanoušků. Legendárnímu trenérovi nechala rodina zahrál skladbu od skupiny Olympic Jako za mlada, od Petera Nagye singl Aj tak jsme stále frajeri a nakonec emotivní píseň Hallelujah.

"S Milošem jsme se poznali na MS do dvaceti let. Byl to emotivní člověk, tehdy ho tam byla plná kabina," vzpomíná pro eXtra.cz nový trenér nároďáku Filip Pešán. "Zatím pro něj neplánujeme rozlučkový zápas, je to moc čerstvé. Mrzí mě, že jsme se nepotkali na jeho posledním zápase," dodal.

"Odešel jeden z nejlepších trenérů, co jsem znal. Velice emotivní člověk, skvělý hecíř, ale hlavně velký odborník," řekl bývalý český hokejový brankář Dušan Salfický.

Pestrá kariéra

Miloš Říha se zapsal do paměti české veřejnosti jako bouřlivý, ale rozvážný trenér, který nikdy nic nevypouštěl. V zápasech od hráčů čekal maximum a to samé vyžadoval i od sebe. Ať už jako šikovný hokejista, nebo později renomovaný trenér. I proto jeho nečekaná smrt zasáhla tolik lidí, Říha byl jednoduše velkou personou českého hokeje.

Výraznou stopu zanechal i v ruské KHL, kde vedl jedny z nejlepších klubů v čele se Spartakem Moskva či SKA Petrohradem. Dále vedl třeba hokejisty Omsku nebo Slovanu Bratislava. Od roku 2018 vedl i českou reprezentaci, se kterou medaili z mistrovství světa sice nepřinesl, ale fanoušci si pochvalovali předvedenou bojovnou hru.

Selhaly mu orgány

Před několika týdny pak Říhu hospitalizovali Banské Bystrici se zdravotními problémy. Ty se postupně zhoršovaly a trenéra museli převézt do pražského IKEMu. Tam ale dorazil ve vážném stavu a údajně měl být i v kómatu. Říhu tak doktoři ihned operovali, odvrátit nejhorší se jim ale nepovedlo.

Prvního září pak Česko zasáhla smutná zpráva. Miloš Říha zemřel na selhání orgánů, především jater a slinivky. „O jeho hospitalizaci jsme věděli, zpráva o jeho smrti nás ovšem překvapila a zarmoutila,“ byl Říhovým odchodem zaskočen i samotný šéf českého hokeje Tomáš Král.

Rodina je na nože

Říha po sobě zanechal svou manželku Alenu, se kterou ale už delší dobu nežil. S ní měl dvě nyní dospělé děti. Hokejový stratég od roku 2016 žil se Soňou Obšutovou, se kterou tvořil třaskavý pár. Jeho rodina, v čele se synem Milošem mladším, totiž se slovenskou blondýnkou nikdy nevycházela.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy