Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s režisérem Hanušem: Zádušní mše s vínem a švédským stolem

Režisér Jaroslav Hanuš: Detaily posledního rozloučení
Zdroj: profimedia
plán

Pár dnů po posledním vydechnutí režiséra Života na zámku Jaroslava Hanuše (70) už má vdova Klára Gočárová plán, jak se s ním důstojně rozloučit. Jak prozradila eXtra.cz, proběhne neobvyklá zádušní mše včetně švédského stolu a rozptýlení na zahradě u ozdobeného „šutru“.

Pohřeb jsme už začali ve čtvrtek plánovat. Vzhledem k situaci bychom poslední rozloučení asi neudělali v kostele, ale páter Janata, který mě křtil a Jardovi dával pomazání nemocných, by mu odsloužil mši u nás ve třídě v jazykovém studiu,“ řekla eXtra.cz Klára Gočárová.

„Vejde se tam padesát židlí. Uděláme otevřený bufet, koupíme dobré víno a pozveme nejbližší kamarády a rodinu,“ plánuje vdova, která nese smrt svého chotě statečně a mluví o ní velmi otevřeně.

Rozptýlení

Až později by došlo k rozptylu. „Na zahradě u kuchyně je obrovský šutr a keře a tam bychom to zvelebili, na šutr dali destičku, a pak ho tam rozptýlili, ať si říká, kdo chce, co chce,“ dodala žena, která je úspěšnou spisovatelkou.

Jaroslav Hanuš zemřel ve čtvrtek ve tři hodiny ráno. ČTK o tom z pověření rodiny informoval Jan Kistanov. Ještě ten den odpoledne se s jeho tělem přišli rozloučit kamarádi. „Hladili ho, líbali, modlili se s ním. Jarka Obermaierová mu přinesla černý dort a byla u něj strašně vtipná,“ připomínala Gočárová. Režisér měl rozsáhlé metastázy po celém těle, s jeho stavem už nešlo nic dělat. Na konci mu selhávaly životně důležité orgány a nakonec mu selhalo srdce.

Související články

Další články