Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Poslední rozloučení s Radanem Dolejšem (†57) ze Šlapeta: Přišli Strach, Pizingerová i Adamec

Poslední rozloučení s Radanem Dolejšem.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.ct
+ Dalších 10 fotografií
Poslední rozloučení

Na konci ledna zemřel ve věku sedmapadesáti let dvorní scenárista Karla Gotta Radan Dolejš. V posledních letech měl vleklé zdravotní problémy spojené s cukrovkou. Ve čtvrtek 10. února proběhlo od 14:00 hodin v kostele v Břevnově se zpěvákem poslední rozloučení.

Ve věku sedmapadesáti let zemřel 23. ledna dvorní scenárista Karla Gotta (†80) a také lídr kapely Patrola Šlapeto Radan Dolejš. Podle blízkých přátel trpěl cukrovkou, část chodidla měl amputovanou a jeho zdravotní stav byl špatný.

„Měl vysokou cukrovku a také problémy s plícemi. Těžko se mu dýchalo. Pravděpodobně tak zemřel na plicní embolii. V jeho bytě ho měl najít harmonikář, jeden z členů kapely. On žil sám. S manželkou už spolu nějakou dobu nebyli. Slyšel jsem, že zasahovali i hasiči,” upřesnil redakci eXtra.cz jeden z kamarádů zesnulého zpěváka.

Poslední rozloučení spíše v rodinném kruhu

Ve čtvrtek 10. února proběhlo v kostele v Břevnově s Radanem poslední rozloučení. Zádušní mši organizovala jeho manželka. Rozloučit se přišla třeba Vendula Pizingerová, režisér Jiří Strach, bývalá koulařka Helena Fibingerová nebo televizní režisér Jiří Adamec.

„Na Radana budu vzpomínat jako na člověka, který byl pro mě v režisérském životě velmi významný. Dá se to vyjádřit jedním slovem, byl významný. On věci dával duši, já tvář. Vytvořili jsme několik ročníků silvestrovských nocí, které nemají obdoby. S odchodem kohokoliv někoho blízkého se člověk smiřuje velmi těžko, odchod Radana byl pro mě šok,“ prozradil Blesku Adamec.

„Prožili jsme spolu kousek života, měli jsme se rádi a budu na něj vzpomínat rád. Naposledy jsme si volali před 14 dny. Společně jsme vystupovali v Semaforu, v televizi,“ zavzpomínal pro již zmíněný web divadelník a režisér Jiří Suchý

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy