Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Poslední rozloučení s Mirem Žbirkou (†69) OBRAZEM: Pohřeb legendy spojil členy Elánu

Slovenští hudebníci Jožo Ráž a Vašo Patejdl.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 10 fotografií
Galerie

Stovky lidí se dnes odpoledne ve strašnickém krematoriu v Praze rozloučily se slovenským zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69). Piety se účastnila rodina, blízcí přátelé a pozvaní hosté, mezi nimi slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a český premiér Andrej Babiš. Poslední sbohem přišli říct i členové rozpadlé legendární kapely Elán Jožo Ráž a Vašo Patejdl.

Do strašnického krematoria dnes dorazily desítky celebrit, aby se naposledy rozloučily s legendou české i slovenské hudební scény Mirem Žbirkou. Muzikantova smrt svedla dohromady například členy kapely Elán, kterou v roce 2018 rozpustil frontman Jožo Ráž. Ten se nad rakví svého dlouholetého kamaráda sešel s Vašem Patejdlem.

Kromě členů legendární kapely na pohřeb dorazil frontman skupiny Olympic Petr Janda, slovenský režisér Juraj Jakubisko, hudebník Matěj Ruppert nebo herec Petr Rychlý. Známé umělce pak doplnila například slovenská prezidentka Zuzana Čaputová či český premiér Andrej Babiš.

Porazil Gotta

Miro Žbirka zemřel na plicní onemocnění 10. listopadu, bylo mu 69 let. Rodák z Bratislavy, žijící dlouhá léta v Praze, byl oblíbený v obou zemích někdejšího Československa. Patřil mezi jednoho z mála hudebníků, kteří dokázali porazit Karla Gotta v anketě Zlatý slavík a po Waldemaru Matuškovi byl teprve druhým zpěvákem, kterému se to povedlo.

Související články

Další články