Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Poslední rozloučení s manželkou Josefa Laufera: Zdrcená rodina zveřejnila parte

Irena Greifová a Josef Laufer na archivním snímku.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
parte

Do uměleckého nebe odešla kostýmní výtvarnice Irena Greifová, která strávila delší dobu v soukromém pečovatelském domě na Malvazinkách, zatímco její manžel Josef Laufer (83) leží už téměř tři roky v nezměněném stavu po náhlých komplikacích po operaci v Nemocnici Na Homolce. Rodina zesnulé Greifové zveřejnila parte nejen s detaily posledního rozloučení, ale také s dojemným citátem, jde o o starou japonskou a často citovanou moudrost.

Kostýmní výtvarnice Irena Greifová zemřela 22. prosince ve věku 83 let. Jejím osudovým mužem byl herec Josef Laufer, který dlí ve špitále skoro tři roky po operaci srdce, během které prodělal srdeční zástavu. Své okolí bohužel nevnímá.

Irenu Greifovou trápilo mnoho let zdraví, a protože se neobešla bez pomoci, byla přemístěna do soukromého pečovatelského domu na Malvazinkách. Úmrtí kostýmní výtvarnice oznámila ČTK její rodina ve čtvrtek 23. prosince.

Dojemný citát

Rodina zesnulé Ireny Greifové zveřejnila také parte, které zaznamenala fotografka redakce eXtra.cz. Poslední rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 29. prosince v obřadní síni krematoria v pražském Motole. Na Irenu budou s láskou vzpomínat děti (Karla měla s prvním manželem, s Lauferem dceru Ester), vnoučata, ale také bratr se svou rodinou.

V parte stojí dojemný citát, známá japonská moudrost. "Kámen, který letí, neobrůstá mechem."

O životě Ireny Greifové

Kostýmy začala Greifová navrhovat již od šedesátých let. Mezi její projekty patřily podle ČSFD kostýmy pro snímky Tři veteráni, Noc na Karlštejně, Tajemství hradu v Karpatech, Petrolejové lampy, Oznamuje se láskám vašim, Holky z porcelánu nebo Světáci. Za Laufera se provdala v roce 1969. Společný potomek Ester oba své rodiče pravidelně navštěvovala. Za tatínkem chodí dál a nepřestává věřit, že znovu bude jako dřív.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy