Už zítra se národ naposledy rozloučí s hercem, disidentem, chartistou a bouřlivákem Pavlem Landovským (†78), který nečekaně odešel minulý pátek poté, co doma v Kytíně podlehl coby letitý cukrovkář infarktu.

Rodina pro vyhlášeného lva salonů a bonvivána připravila skutečně velkolepé loučení.

To proběhne už zítra v kostele u sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze. Starostlivý syn Jakub, který si vzal celou akci na starost, očekává velký zájem veřejnosti, která bude mít možnost se na místě s jeho otcem rozloučit už od jedenácti hodin. Samotný obřad začne v jednu hodinu. Přesto, že je zejména pro zvané s pozvánkami, umožní rodina vstup všem zájemcům, jen prosí veřejnost o respekt k pozvaným přátelům – povětšinou vrstevníkům Landovského, kteří mají spolu s rodinou rezervované lavice.

Rodina také naléhavě žádá veřejnost o respekt k místu konání a zdržení se fotografování.

Rodina po mši doprovodí Landovského k Novoměstské radnici, kde proběhne už soukromá vzpomínka na herce, určená pro rodinu a přátele.

O svém posledním odpočinku měl podle syna Jakuba jeho otec jasno: „O svém pohřbu mluvil tatínek zejména se sestrou Beatricí, která z nás dětí je nejvíce věřící. Víme, že chtěl být pohřben do země, ve které se narodil a ze které byl na dlouhá léta vyhnán, a chtěl být pohřben tam, kde leží jeho rodiče.“