Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s lobbistou Miroslavem Šloufem (†69): Prezident Zeman na pohřeb nedorazil

Blízcí se loučili s Miroslavem Šloufem.
Zdroj: Profimedia
V polovině února zemřel Miroslav Šlouf (†69). Bývalý poslanec KSČ patřil jeden čas k blízkým kamarádům a spolupracovníkům Miloše Zemana (73). Dnes dopoledne se v krematoriu v pražských Strašnicích konalo poslední rozloučení, prezident ale mezi smutečními hosty chyběl.

Miroslav Šlouf zemřel ve věku 69 let v polovině února. Šlouf byl dlouhé roky považován za jednoho z nejvýznamnějších politických lobbistů v České republice. Udržoval také kontakty s mafiánem Františkem Mrázkem.

V sobotu v dopoledních hodinách se v pražských Strašnicích konal pohřeb. Naposledy se přišli rozloučit Šloufovi blízcí i spolupracovníci. Jenom prezident Miloš Zeman (73), kterému Šlouf pomohl na Pražský hrad, mezi smutečními hosty chyběl.

Šlouf zemřel po dlouhé a těžké nemoci. Zeman už dopředu vzkázal, že se posledního rozloučení nezúčastní. Podle svých slov poslal „jen kytičku“.

V posledních letech se Zeman a Šlouf rozkmotřili. Zeman ho prý zklamal. „Od nástupu, otevírání korunovačních klenotů až po některé konkrétní věci jeho politiky,“ uvedl v roce 2014 Šlouf pro idnes.cz.

Související články

Další články