Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Poslední rozloučení s legendou: Vdova Ivana zveřejnila detaily pohřbu Karla Gotta

Poslední rozloučení s legendou: Vdova Ivana zveřejnila detaily pohřbu Karla Gotta
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
poslední sbohem
Odchod národního pokladu, jakým byl zpěvák Karel Gott (†80), zarmoutil celé Česko. Lidé se už nyní scházejí u jeho domu a v mnoha městech po celé republice vznikají pietní místa. Veřejnost čekala na informace o tom, kdy a za jakých okolností se uskuteční poslední rozloučení s Mistrem. Vdova Ivana Gottová (43) nyní sdělila detaily.

Smrt Karla Gotta, který prohrál svůj boj s akutní leukemií, otřásla nejen Českem, ale i obyvateli okolních států. Fanoušci zlatého hlasu z Prahy vzdávají svému oblíbenému zpěvákovi hold zapálením svíček a položením květin na pietních místech. Nyní se přímo od Ivany Gottové, která se vyrovnává se ztrátou manžela, dozvěděli, kdy a kde se budou moci s Karlem Gottem naposledy rozloučit.

„Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří nám vyjádřili svou soustrast s odchodem mého manžela, Karla Gotta. Zároveň děkuji panu premiérovi a vládě za iniciativu spojenou s uspořádáním státního pohřbu. Po důkladné úvaze jsem se rozhodla pro pohřeb se státními poctami,“ uvedla Ivana na oficiálních webových stránkách zlatého slavíka.

Poslední rozloučení bude mít dvě části - jednu pro veřejnost, druhou pro pozvané hosty. „Veřejnost bude moci přijít uctít památku mého muže v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu s vůlí mého manžela a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě,“ napsala Gottová.

Spolu se zprávou o tom, kdy a kde se uskuteční poslední rozloučení s milovaným Mistrem, napsala i poděkování těm, kteří jí a jejím dcerám Charlotte Elle a Nelly Sofii posílají slova podpory. „Vážím si podpory, které se nám v těchto dnech dostává,“ dodala.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy