Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s legendárním Belmondem (†88): Kdy a kde se uskuteční?

Zdroj: United Artists
+ Další fotografie
Poslední rozloučení

Herecký svět opustila legenda. Jean Paul Belmondo odešel v pondělí 6. září ve věku osmaosmdesáti let a nyní se celá Francie připravuje na jeho pohřeb. Jak bude probíhat a dočká se národní pocty?

Herecká hvězda Jean-Paul Belmondo byl považovaný za národní poklad. Není tedy divu, že jeho smrt zasáhla Francii ve velkém. Francouzská ministryně kultury Roselyne Bachelotová uvedla, že odešel herecký velikán a podle ní bude mít pohřeb s národními poctami.

Ve čtvrtek 9. září se tak herci dočká národní pocta v pařížské Invalidovně, kde budou také vystaveny jeho ostatky.

Jak proběhne poslední rozloučení?

Rodinný právník Michael Godest prozradil, jak bude vypadat poslední rozloučení se slavným hercem. Proběhne v pátek 10. září v jedenáct hodin dopoledne v pařížském kostele Saint-German-des-Prés. Po obřadu bude následovat soukromá kremace, což si zřejmě Belmondo přál. Belmondův otec, sochař Paul Belmondo však zpopelněn nebyl a pohřben je na hřbitově v Montparnasse.

Francouzský velikán

Belmondo se narodil 9. dubna 1933 ve městě Neuilly-sur-Seine. Jeho nejznámější role jsou ve filmech Muž z Acapulca, Muž z Ria, Policajt nebo rošťák, Zvíře, Veselé velikonoce nebo Bláznivý petříček.

V roce 2011 na Filmovém festivalu v Cannes obdržel Zlatou palmu za celoživotní dílo, konkrétně za „oslnivý talent a úspěšnou hereckou dráhu“. Belmondo byl také dvakrát ženatý a má tři děti, dvě dcery a jednoho syna. Měl i čtvrtého potomka - dceru Patricii, která ale tragicky zemřela v pouhých jednačtyřiceti letech při požáru jejího bytu.

Související články

Další články