Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s královnou Romů Věrou Bílou (†64): Zhroucené pozůstalé museli podpírat

+ Dalších 8 fotografií
odchod legendy
V sobotu se příbuzní, přátelé a fanoušci rozloučili s legendární zpěvačkou Věrou Bílou. Ta z tohoto světa odešla 12. března a zpráva o její smrti naprosto zdrtila romskou komunitu, pro kterou byla Věra královnou. Pohřeb se odehrával v římskokatolickém kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech, kam dorazily zpěvačce dát sbohem celé davy lidí.

Zpěvačka Věra Bílá se dočkala posledního rozloučení, jaké by si sama pro sebe přála. Vše probíhalo podle romských tradic, když byly dveře kostela pár minut po 10 hodině ranní otevřeny, dovnitř se nahrnuly stovky lidí.

Jen chvíli poté, co do kostela vstoupili pozůstalí, se budovou rozezněla romská hudba. Příbuzní, přátelé i fanoušci šli k otevřené rakvi, kam Věře pokládali květiny. Pozůstalí nedovolili, aby byla Věra Bílá jakkoliv dokumentována, okolo rakve se rozestavěli tak, aby na ni nebylo vidět.

Se svou přítelkyní se dorazil rozloučit i zpěvák Jan Bendig, který jí v poslední době dopomáhal k vytouženému comebacku. Mezi přítomnými se objevila Monika Bagárová. Pro oba zpěváky byla Věra Bílá legendou a vzorem. Kostelem ze všech stran zněl hlasitý pláč pozůstalých, někteří z nich museli být v podepření ostatních vyvedeni z kostela, aby svůj smutek rozdýchali.

Smrt Věry Bílé je pro romskou komunitu obrovskou ztrátou. „Odešla královna všech Romů, je to velmi smutné. Bolí nás to oba,“ řekl pro eXtra.cz Jan Bendig. „Byla to žena s velkým srdcem, jsme z toho oba velmi zarmouceni,“ doplnil svého přítele Rajmon.

Mohlo by vás zajímat

Další články