Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Poslední rozloučení s knížetem Karlem Schwarzenbergem: Dorazily stovky lidí, u rakve stojí terminál na peníze

Veřejné rozloučení se Schwarzenbergem.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 11 fotografií
Poslední rozloučení

Ve středu začalo poslední rozloučení s politikem a knížetem Karlem Schwarzenbergem (†85). Dva dny bude vystavena jeho rakev v kostele Panny Marie pod řetězem v areálu Suverénního řádu Maltézských rytířů – Českého velkopřevorství, kde proběhne také veřejné rozloučení. Na místě byla i redakce eXtra.cz, která atmosféru zdokumentovala.

Veřejnost se může naposledy rozloučit s knížetem Karlem Schwarzenbergem. Od středy 6. prosince do pátku 8. prosince navíc bude vždy od 12 do 22 hodin v kostele Panny Marie pod řetězem v areálu Suverénního řádu Maltézských rytířů vystavena jeho rakev.

U rakve budou stát čestnou stráž čeští skauti a členové armády. Místo toho, aby lidé k rakvi nosili věnce, přál si zesnulý politik, aby veřejnost podpořila řád a také Ukrajinu, která je ve válce. I proto je v síni umístěn terminál na platby. Redakce eXtra.cz byla na místě a zdokumentovala, jak to u kostela a uvnitř vypadá. Květinové věnce byly v kostele jen od Parlamentu České republiky a Městské části Prahy 1.

Přišly stovky lidí

Na slavnostní rozloučení s Karlem Schwarzenbergem se přišlo podívat mnoho lidí. Jen za první hodinu přišlo podle informací webu iDnes na 320 lidí. Poté, co se lidé rozloučili s knížetem, zamířili ke kondolenční knize.

Na místě byl i zástupce rodiny, synovec knížete Ferdinand Schwarzenberg. Návštěvníci při odchodu dostali také malý suvenýr – Zbožnou vzpomínku.


Pohřeb na Pražském hradě

Schwarzenbergovy ostatky budou následně převezeny do katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kde proběhne pohřeb se státními poctami, jak stálo v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici. Kostel Panny Marie pod řetězem v Praze je součástí areálu, kde od 12. století sídlí řád maltézských rytířů, jehož byl bývalý politik součástí.

Schwarzenberg zemřel v neděli 12. listopadu ve Vídni ve věku 85 let. Pohřeb proběhne v katedrále svatého Víta v sobotu 9. prosince v poledne.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy