Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem obrazem: Sbohem přišly dát řady umělců i prezidentský pár

Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem.
Zdroj: Profimedia/koláž.
Předchozí Další
+ Dalších 134 fotografií
poslední rozloučení

Česko se naposledy loučí se zesnulým Karlem Schwarzenbergem. Pohřeb se státními poctami se koná v Katedrále svatého Víta na Pražském hradě, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz. Kdo všechno přišel dát knížeti poslední sbohem. 

Česko se loučí se zesnulým Karlem Schwarzenbergem. Smuteční obřad se státními poctami se odehrává v Katedrále svatého Víta. Na místě nechyběla ani redakce eXtra.cz, která pro vás zdokumentovala, kdo se přišel rozloučit. Poslední sbohem přišly dát politikovi významné osobnosti společenského a politického života.


Od 10. hodiny se začali k Pražskému hradu sjíždět lidé. Ze známých osobností přišla dát poslední sbohem například Eva Holubová, která dorazila i s doprovodem. Nechyběli Bolek Polívka, Aňa Geislerová či Jitka Čvančarová. Rozloučení se zesnulým politikem si nenechala ujít ani jaderná inženýrka Dana Drábová.

Do katedrály dorazil i ministr zdravotnictví, Vlastimil Válek, pro kterého je ztráta vskutku bolestná. "Dnes ráno jsem myslel na to, že nám umřel učitel. Myslím si, že je to stejné, jako když vám umře někdo z rodiny," neskrýval svůj smutek pro deník Blesk.

Na místo přijel už i prezident Petr Pavel, kterého doprovodila jeho manželka Eva. Prezidentský pár přijel vozem před katedrálu krátce po 11. hodině. Právě hlava našeho státu by se měla ujmout smuteční řeči na obřadu. Prezidentský pár vstupoval do katedrály i po boku slovenské hlavy státu, Zuzany Čaputové. 

Do katedrály smí pouze držitelé pozvánky

Oficiální smuteční obřad je přístupný pouze pro držitele pozvánky od Schwarzenbergovy rodiny. Pro veřejnost bude přenos dostupný na velkoplošné obrazovce. Po sobotním obřadu budou Schwarzenbergovy ostatky uloženy do rodinné hrobky u zámku Orlík. Mši povede pražský arcibiskup Jan Graubner, spolu s ním ji budou sloužit Tomáš Halík, Václav Malý, Ladislav Heryán a další biskupové.

Přímluvy přečtou starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská, která je vnučkou šlechtice Jiřího Douglase Sternberga a Schwarzenbergovou příbuznou, a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, který spolu se Schwarzenbergem založil TOP 09. Účast potvrdila i bývalá hlava státu a dřívější soupeř knížete v prezidentských volbách Miloš Zeman.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy