Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Poslední rozloučení s Janem Vodňanským obrazem: Nechyběl Hřebejk, Kačer ani Bém

Poslední rozloučení s Janem Vodňanským obrazem: Nechyběl Hřebejk, Kačer ani Bém
Zdroj: Profimedia/koláž extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Velkolepý pohřeb
V pátek 19. března proběhlo od tří hodin slavnostní rozloučení s písničkářem a textařem Janem Vodňanským (†79). Ten minulý týden podlehl koronaviru. Celý obřad se odehrál ve velké síni krematoria v pražských Strašnicích.

V pátek odpoledne se přišli s písničkářem Janem Vodňanským rozloučit nejen jeho blízcí rodinní příslušníci, ale také přátelé a kolegové. Samotný obřad se konal ve velké síni krematoria v Praze-Strašnicích a doprovázely ho písně zesnulého textaře. S umělcem se přišla rozloučit řada významných osobností, jako je třeba herec Jan Kačer, režisér Jan Hřebejk, bývalý primátor Pavel Bém nebo spisovatelka Jiřina Šiklová

"Odešel báječnej kluk, kterej se narodil do určitý doby, co byl velice inteligentní a navázal na tradici krásné české řeči. Uměl svýma jednoduchýma veršíkama sdělit osudy svý, nás… Byl to velkej básník," usmíval se smutně Jan Kačer.

Umělec s osobitým humorem

Jan Vodňanský byl minulý týden odvezen s koronavirem do nemocnice, kde strávil dva dny. Bohužel svůj boj s nemocí prohrál dne 11. března. Smutnou zprávu poté sdělila na sociální sítě jeho producentka Kamila Zlatušková: „Po dvou dnech hospitalizace s covidem-19 zemřel humorista, básník, zpěvák a nesmírně hodný a chytrý člověk Jan Vodňanský,” napsala.

Vodňanský byl známý hlavně svým osobitým, laskavým, intelektuálním humorem. V šedesátých letech začal spolupracovat s Petrem Skoumalem a z jejich dua vzešla ikonická představení s názvem S úsměvem idiota, S úsměvem Donkichota a Hurá na Bastilu v pražském Činoherním klubu. Známé jsou například jeho texty k písním z filmů Přijela k nám pouť nebo Jen ho nechte, ať se bojí. Kromě toho se Vodňanský také věnoval tvorbě pro děti a jeho verše se objevily například v Mateřídoušce. Podepsal Chartu 77 a často se vyjadřoval k politickým situacím.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy