Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s Janem Třískou bylo velmi emotivní: Dcery poslaly tatínkovi do nebe dechberoucí vzkaz

+ Dalších 28 fotografií
V Národním divadle se dnes rodina, přátelé i veřejnost loučila se zesnulým hercem Janem Třískou. Smuteční řeč pronesl Třískův kamarád Martin Hilský. Na pohřbu mluvily také obě Třískovy dcery, které tatínkovi poslaly velmi emotivní vzkaz. Manželka Karla Chadimová nesla celý průběh pohřbu velmi těžce. Oporou jí byly její dvě dcery.

S legendárním hercem Janem Třískou se v pátek dopoledne přišla naposledy rozloučit spousta známých osobností. Herci přišli vzdát hold jeho kolegové jako Ivan Trojan, Igor Bareš, Jan Potměšil, Iva Janžurová nebo Jiří Mádl.

Poslední sbohem přišel dát skvělému herci do Národního divadla také Třískův kamarád Martin Hilský, který na pohřbu promluvil. Na otce zavzpomínaly také jeho dvě dcery, které poslaly tatínkovi do nebe velmi emotivní vzkaz.

"Vážení přátelé, moje jméno je Jana. Chtěla bych poděkovat Národnímu divadlu a všem, kdo toto rozloučení připravili. A vám, že jste se rozhodli tento okamžik s námi sdílet. Když rodiče v roce 1977 opustili Československo, byly jsme se sestrou Kájou ještě malé holky,“ řekla na úvod dcera Jana, která se moc na veřejnosti neukazuje a málokdo ji zná.

„V Americe jsme doma mluvili česky. Táta nám četl pohádky a říkal básničky. Je to už dávno, jak slyšíte na mé češtině. Táta věřil v sílu slova. Stále něco recitoval, študoval, učil se texty a slovíčka. Jeho víra bylo slovo. Věřil, že slova mají moc měnit svět, ale také utěšovat. Když mu někdy bylo úzko, máma mu říkala báseň od Josefa Václava Sládka,“ řekla závěrem a předala slovo své sestře Karle, která odrecitovala verše z Lesní studánky. Informoval o tom server super.cz.

Na obou dcerách byl poznat velký smutek a zarmoucení, ale přece jenom musely zůstat silné, aby dokázaly podpořit svou matku Karlu Chadimovou, která celý pohřeb nesla velmi těžce a neměla daleko ke zkolabování.

Mohlo by vás zajímat

Další články