Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Poslední rozloučení s houslistkou Šuranskou (†41): Stovky lidí musely zůstat venku v dešti

Zdroj: archiv, Profimedia.cz
+ Další fotografie
Dojemný pohřeb
Na poslední rozloučení se slavnou houslistkou Jitkou Šuranskou (†41) proudily davy lidí. Do kostela v Babicích na Uhershohradišťsku se ale tolik smutečních hostů nevešlo, a tak někteří museli zůstat venku v dešti. Šuranská zemřela v pondělí po statečném boji se zákeřnou rakovinou.

„Odešla po těžké a rychle probíhající nemoci dne 28. října 2019 na své krásné chaloupce na Moravě. S láskou v srdci, s hudbou v těle a s úsměvem uvnitř sebe,“ oznámili pozůstalí Jitky Šuranské (†41) během týdne. Pohřeb slavné houslistky proběhl v sobotu v Babicích na Uhershohradišťsku.

Do tamějšího kostela proudily naposledy se rozloučit doslova davy lidí. Přestože byla obřadní síň narvaná k prasknutí, podle webu blesk.cz další stovky lidí zůstaly venku. Neodradilo je chladné počasí ani déšť.

Po pohřbení Šuranské do rodinné hrobky v Babicích se v kulturním domě konal ještě speciální rozlučkový koncert.

Šuranská se narodila v nedalekých Kudlovicích, vystudovala brněnskou konzervatoř a folklorní hudbě se věnovala celý život. Za svoji vynikající tvorbu obdržela i tři Ceny Anděl, byla členkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a od roku 2014 spolupracovala i se Ženským sborem z Kudlovic.

Mohlo by vás zajímat

Další články